Uute koreograafide sari PREMIERE on sari lavastajadebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi enda kunstnikuvisiooni tutvustamisel esimeses tantsulavastuses.

2017 taotlusvoor on lõppenud. PREMIERE`17 residendid olid Sigrid Savi, Kadri Sirel, Keity Pook, Ruta Ronja Pakalne, Alina Belyagina. 2017 koreograafid on Sigirid Savi ja Keity Pook.

Uute koreograaf/lavastajate sari PREMIERE on tutvustanud kaheksa aasta jooksul 22 uut tantsukunstnikku läbi nende debüütlavastuste. Üheksas PREMIERE on avatud kandideerimiseks tantsukunstnikele ka väljaspool Eestit laienedes rahvusvahelise haardega programmiks.

Sarja raames pakume kuni viiele vastuvõetud tantsukunstnikule kahenädalast residentuuri Sõltumatu Tantsu Laval ning nii enda kui oma loomingu tutvustamist meedias. Residentuuri ettenäitamiste põhjal selgub septembris kaks koreograafi, kes saavad oma ideed edasi arendada tantsulavastuseks erinevates residentuurivormides nii Eestis (Pardimäel) kui väljaspool (Dansearena Nordis), et esietenduda 10. veebruaril 2017 Sõltumatu Tantsu Laval.

Sarja toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Põhjamaade Kultuurifond, Pardimäe Lokaal ja Dansearena Nord.

Varasemalt on PREMIERE püünele toonud Sylvia Kösteri, Joanna-Karoline Kalmu, Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva, Mari-Liis Eskussoni, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinali, Triin Martsi, Svetlana Grigorjeva, Christin Luntsi, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palmi, Siim Tõniste, Jaan Ulsti, Karl Saksa, Kati Juuriku ja Helena Piheli esimesed tantsulavastused.

PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindande jagamisel nn Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade parimaks tantsulavastuseks. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega. Mari-Liis Eskussoni PREMIERE lavastus „vägisi“ tunnustati 2014. aastal Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuste auhinna nominendina.

Seotud sündmused