Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava/STL (Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast kui otsustati luua ühine platvorm, et tutvustada Balti riikide kaasaegset tantsu ja tugevdada selle positsiooni rahvusvaheliselt.

Järgmine Balti Tantsu Platvorm toimub 19.–21. mail 2022 Tallinnas. 3-päevane ülevaatefestival koondab lavastusi Eestitst, Lätist ja Leedust, et  tutvustada Balti riikide kaasaegset tantsu ja tugevdada selle positsiooni rahvusvaheliselt.

Avanenud on festivalile kandideerimiseks taotlusvoor, mille tähtaeg on 22. november.
Taotlusvoor on avatud eesti, läti ja leedu kunstnikele ja gruppidele ning kandideerida saab lavastustega, mis on esietendunud 2019.–2021. aastal; lühiesitlusega (pitch presentation – loomisel lavastused ja projektid või lühitutvustus loomingust) ning töötoaga.

Taotlusvorm ja juhend on leitavad siit: https://www.balticdance.org/second-baltic-dance-platform.html

Kaheosalise valikuprotsessi – lokaalse ja rahvusvahelise – tulemusel valitakse ülevaatefestivalile igast riigist 3 lavastust, 5 pitch presentation’it ja 1 töötuba (kokku festivalil 9 lavastust, 15 pitch presentation’it ja 3 töötuba).
Lõplik valik tehakse jaanuaris-veebruaris 2022.

_____________________

Platvorm viib oma eesmärke ellu igapäevase suhtluse ja infovahetuse teel, ühisprojektidena ollakse ühiselt väljas rahvusvahelistel valdkondlikel kogunemistel ja korraldatakse üleaastast 3-päevast ülevaatefestivali –Baltic Dance Platform (BDP).

Baltic Dance Platform ülevaatefestival toimus esimest korda 9-11. mail 2019 Vilniuses Leedu Tantsinfokeskuse eestvedamisel ning tutvustas ca 60 eesti, läti ja leedu kaasaegse tantsuprofessionaali nii etenduste kui esitlustena, toimus 7 etendust ning mitmeid kogunemisi, presentatsioone ja esitlusi. Platvormi külastas üle 60 väliseksperdi, teatri- ja tantsumajajuhi, festivalikorraldaja Euroopast Aasia ja Põhja-Ameerikani. 2020. aastal osaleb Balti Tantsu Platvormi esindus kahel olulisel rahvusvahelisel valdkondlikul kogunemisel nagu Düsseldorfi Tantsumess ja Kanadas toimuv Cinars valdkondlik kogunemine.

Baltic Dance Platform ülevaatefestival toimub edaspidi üleaastasena eri Balti riigis. 2022 leab see aset Tallinnas Sõltumatu Tantsu Lava eestvedamisel.