Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava/STL (Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast, kui otsustati luua ühine platvorm, et tutvustada Balti riikide kaasaegset tantsu ja tugevdada selle rahvusvahelist positsiooni.

Platvormi raames toimub järgmine Balti Tantsu Festival 19.–21. mail 2022 Tallinnas. 3-päevane ülevaatefestival koondab lavastusi Eestitst, Lätist ja Leedust, et tutvustada Balti riikide nüüdistantsu tähelepanuväärsemaid esindajaid.

Taotlusvoor festivalile kandideerimiseks on praeguseks lõppenud.

Taotlusvoor oli avatud eesti, läti ja leedu kunstnikele ja gruppidele ning kandideerida sai lavastustega, mis on esietendunud 2019.–2021. aastal; lühiesitlusega (pitch presentation – loomisel lavastused ja projektid või lühitutvustus loomingust) ning töötoaga.

Lõppenud taotlusvooru vorm ja juhend on leitavad siit: https://www.balticdance.org/second-baltic-dance-platform.html

Kaheosalise valikuprotsessi – lokaalse ja rahvusvahelise – tulemusel valitakse ülevaatefestivalile igast riigist 3 lavastust, 5 pitch presentation’it ja 1 töötuba (kokku festivalil 9 lavastust, 15 pitch presentation’it ja 3 töötuba).
Lõplik valik tehakse jaanuaris-veebruaris 2022.

Programmi valiku teeb rahvusvaheline žürii kahes astmes. Esimene on rahvuslik eelvalik, mis toimub igas Balti riigis eraldi ja mille eesmärgiks on valida kõigi avaliku kutsungi teel laekunud avalduste seast 10 lavastust ja hulk esitlusprojekte ühisesse lõppžüriise. Eelvaliku žürii on igas riigis erinev, kuid kõikjal on selle koosseisus üks rahvusvaheline ja kaks kohalikku eksperti.

Eesti žüriisse kuuluvad: Kerstin Schroth – Moving in November (Helsingi) festivali kuraator, koreograaf ja õppejõud Jüri Nael ning teatriekspert Liisi Aibel.

Lõpliku platvormil näidatava programmi valiku teeb ühisžürii jaanuaris 2022, kuhu kuuluvad iga riigi rahvusvahelise zürii esindajad ja lisaks 2 uut valitud rahvusvahelist eksperti.

_____________________

Platvorm viib oma eesmärke ellu igapäevase suhtluse ja infovahetuse teel, ühisprojektidena ollakse ühiselt väljas rahvusvahelistel valdkondlikel kogunemistel ja korraldatakse üleaastast 3-päevast ülevaatefestivali – Baltic Dance Platform (BDP).

Baltic Dance Platform ülevaatefestival toimus esimest korda 9-11. mail 2019 Vilniuses Leedu Tantsuinfokeskuse eestvedamisel ning tutvustas ca 60 eesti, läti ja leedu kaasaegse tantsuprofessionaali nii etenduste kui esitlustena, toimus 7 etendust ning mitmeid kogunemisi, presentatsioone ja esitlusi. Platvormi külastas üle 60 väliseksperdi, teatri- ja tantsumajajuhi, festivalikorraldaja Euroopast Aasia ja Põhja-Ameerikani. 2020. aastal osaleb Balti Tantsu Platvormi esindus kahel olulisel rahvusvahelisel valdkondlikul kogunemisel nagu Düsseldorfi Tantsumess ja Kanadas toimuv Cinars valdkondlik kogunemine.

Baltic Dance Platform ülevaatefestival toimub edaspidi üleaastasena eri Balti riigis. 2022 leab see aset Tallinnas Sõltumatu Tantsu Lava eestvedamisel.