Mida tähendab vabadus, kui kõik on omavahel seotud?
Kui ruum on küllastunud lugudest,
mis paluvad mul järgneda
või olla lummatud.
Sisenen iseenda keerisesse,
teadmata, kes või mis jääb alles.


Soololavastus “Singulaarsus” on kutse kohtumisele tundmatuga meis endis; lasta kujutlustel, mõtetel ja seisunditel tekkida, muutuda ja lahustuda – teadmata, mis jääb alles, kui ulatame end iseendale.

Kujuteldav ruum on põimunud füüsilisega. Vastuolulistel seisunditel ja seisukohtadel lubatakse kajada lahendust vajamata.

Lavastus on võimalus jälgida tantsijat, kogejat, küberšamaani, interaktiivse tehnoloogia uurijat, jutuvestjat või vana sõpra, jättes vaatajale ruumi esilekerkiva isikliku reaalsuse tajumiseks ja mõtestamiseks.

Roosna ja Flak tegelevad vabaduse ja seotuse paratamatuse küsimustega: kuidas me reaalsustaju määrab meie mõtestamise ning selle, mida me üldse tähenduslikuks ja väärtuslikuks peame.

“Singulaarsusega” jätkavad Roosna ja Flak interaktiivsete lavastuse-ökosüsteemide meetodit, milles tantsija liigutused loovad lavastuse heli, valguse ja video.

“Koreograafia plaanis on Roosna ja Flak aga äratuntava käekirjaga loojad, kelle käsutuses on nüüdistantsu kogu arsenal. Nõnda sai koreograafias näha küll põrandatehnika elemente, küll mängu raskuskandega. Roosna on tantsijana korraga tundlik ning täpne ja jõuline. Tegu on keha kuulava tantsijaga, kes tsentrist alanud impulsid suure tähelepanu ja keskendatusega sõrmeotsteni välja joonistab. Enim mõjusid aeglust ja detailitäpsust taotlevad momendid, kus liigutustevahelised pausid muutusid kõnekaks vaikuseks ja mõjusid kehalise kuulatamisena.” – Abstraktsel liikumisväljal, Viirpalu, Sirp

Külli Roosna on Eestis sündinud rahvusvaheliselt aktiivne tantsukunstnik. Ta on lõpetanud Rotterdami Tantsuakadeemia ja Tallinna Ülikooli koreograafi ja tantsija erialal ning seejärel töötanud väga eriilmelistes projektides, mis tihti integreerivad erinevaid meediumeid. Alates 2008. aastast on ta teinud koostööd Norrast pärit kunstniku Kenneth Flakiga.

Kenneth Flak on Pärnus resideeruv norra etenduskunstnik. Ta on tegutsenud nii teatri, tantsu, loominguliste koodide, kui muusika vallas nii laval kui väljaspool lava. 2008. aastast teeb koostööd Külli Roosnaga.

14. detsembri etendusele Tartu Uues Teatris järgneb arutelu, mille viib läbi Piret Tänava

Kajastused:

Abstraktsel liikumisväljal. Iiris Viirpalu, Sirp, 21.10.2022

“Norra etenduskunstnik Kenneth Flak: lavastuses toimuv on metafoor ühendatusele”, kultuur.err.ee, 12.10.2022

“Kenneth Flak ja Külli Roosna”, Delta, Klassikaraadio, 13.10.2022

Seotud sündmused