„How the Land Lies“ on tantsulavastus viiele tantsijale ja kolmele LED-tabloole, mille koreograafid-lavastajad on Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) ja Laura Cemin (Itaalia/Soome). Lavastus on loodud koostöös Eesti koreograafi Keithy Kuuspu ja kohalike immigrantidest tantsijatega. 

LED-tabloodel keriv tekst kuvab vaheldumisi Euroopa riikide ametlikke tervitusetekste, Oslo kebabiputkade meeldejäävaid reklaamhüüdeid, turismiloosungeid ja viisaankeetide väljavõtteid. LED-idest saavad vahendid millega avastada ja katsetada keele mõju liikuvusele. Tantsijad, kes tekstide vahel navigeerivad, omavad ise samuti riikidevahelise rände kogemust. Nagu sõnad liiguvad ekraanidel, liigutavad neid võrdselt ka kehad. Piirid hägustuvad: kes võib jääda ja kes peab lahkuma? Keda nähakse ja kes jääb varjatuks? Mis on lubatud ja mis keelatud?

Kuigi lavastust “How the land lies” esitatakse erinevates riikides, on see igas asukohas ainulaadne tänu kohalike tantsijate aktiivsele kaasamisele. Koos nendega töötatakse välja dramaturgia ja koreograafia, võttes arvesse tantsijate isiklikku liikumisrepertuaari, kehakeele tugevusi ja lugusid. Lisaks on osaliselt kohalik ka lavastuses kuvatav tekstimaterjal, mis võetakse siinsele kontekstile vastavalt Eesti ametiasutuste dokumentidest ja turismitööstuse loosungitest.

Tallinna lavastusse valitakse Eestis elavad tantsijad, kes on pärit väljastpoolt riiki ning kellel on oma Eestisse rändamise ajalugu.
Lea Blau on Horvaatiast pärit kunstnik, lõpetas esimese CPPM’i magistriõppe lennu, hetkel elab ja töötab Eestis.
Angel Casal on argentiinlane, kes tegutses Eestis EVT vabatahtlikuna aastatel 2011-2012 ning on sellest ajast Eestisse elama jäänud.
Rodrigo Chavero on argentiina koreograaf, kes kolis Eestisse 2021. aastal.
Shion Yokoo-Ruttas on sündinud Jaapanis, saabus Eestisse 2016. aastal tantsukunsti vahetusõpilasena Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemiasse, mille ta ka siin lõpetas.

Laura Cemin (Itaalia/Soome) ja Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) tegutsevad mõlemad kujutava kunsti, etenduskunsti ja koreograafia ristumiskohtades. Nende tööd, mida esitatakse sageli galeriides ja ebatraditsioonilistes etenduskohtades, keskenduvad keele ja sotsiaalse liikuvuse vahelisele suhtele ning sellele, kuidas kaasaegsed diskursused mõjutavad mobiilsust. Need teemad on nii nende individuaalse praktika kui ka koostöös tehtava töö keskmes. „How the land lies“ on nende esimene koostöölavastus.

Laura Cemin (s.1992) on Itaalia etenduskunstnik ja visuaalkunstnik, kes elab hetkel Helsingis. Tal on bakalaureusekraad balleti ja kaasaegse tantsu alal ning 2019. aastal omandas ta Umeå kunstiakadeemia (SE) magistrikraadi. Tema töid on rahvusvaheliselt esitletud galeriides, teatrites ja muuseumides, nagu Norrlandsoperan (SE), Bildmuseet (SE) ja Museum für Neue Kunst (DE) ja Soomes festivalidel nagu 7×7 Helsingis Myymälä2 galeriis (2021), New Performance Turu (2020) ja Performing Love Kiasma Helsingis (2019). Tema tekste on avaldatud Emergency INDEX Vol. 9 (2020), Lish Journal (2020) ja This container (2019 ja 2020). 2020. aastal osales ta tantsudramaturgina eesti koreograafi Keithy Kuuspu lavastuses “Läbi kukkumine”.

Bianca Hisse (s. 1994) on Norras elav Brasiilia kunstnik. Tal on magistrikraad Kunstakademiet i Tromsøs ja bakalaureusekraad etenduskunstide alal Sao Paulo Pontifical Catholic University’st. Tema töid on näidatud kogu Norras ja rahvusvaheliselt, sealhulgas: Kunstnernes Hus, PODIUM Oslo, Tromsø Kunstforening, Botkyrka Konsthall, Galerija Nova (Zagreb), MAR Museum (Argentiina) ja Museum for Modern Art Rijeka (Horvaatia). Ta on esinenud järgmistel festivalidel: Sofia Performance Art Festival (Bulgaaria), Performance Art Bergen, the 12th International Media Arts Festival (Sankt-Peterburg), BONE Performance Art Festival (Bern, Šveits) jpt. Praegused ja tulevased projektid on Mediterranea Biennale 19 (San Marino), Arctic Action Festival (Svalbard), OpenArt Biennale (Örebro, SE) ja BienalSur – rahvusvaheline Lõuna-Ameerika kaasaegse kunsti biennaal.

30.märts

19:00

Sõltumatu Tantsu Lava

31.märts

19:00

Sõltumatu Tantsu Lava