Elukutselistelt tantsu-ja etenduskunstnikelt edasijõudnud liikujatele ja loojatele enese ja oma keha arendamiseks. Sessioonide eesmärgiks on regulaarselt kohtudes ja kogemusi vahetades soodustada valdkonnasisest dialoogi ja uute teadmiste levikut.

LIIS VARES: DRIVE/ AJAM
„Mind huvitavad erinevad kehad: kvaliteedid, liikumismustrid, harjumused, kogemused, loogika. Otsin ühenduspunkte ja ülekandeid, et siduda maailmu ja avastada peidetud keeli ning võimalikke tähendusi nii õpetajatöös, laval kui elus.
Mind liigutab ja puudutab kujutlus. Mind käivitavad ja loovad tundmatud alad ning poolused, mille vahel saab ruum tekkida, kus VÕIB juhtuda ja on RUUMi kohtuda – Sinul ja Minul.
Meie ühiste hommikute eesmärk on ärgata ja käivitada uudishimu – lülitada end sisse. Fookus liigub tähelepanu, isiklike huvide, automatiseeritud ja manuaalsete liikumismustrite ning ümberlülituste vahel. Otsime ühist koreograafilist keelt, mis ei ole universaalne, vaid ainulaadne, kohalolijaid ühendav ja tervikuks siduv. Iga osaleja annab oma sisendi, eri tasandil, millest keegi ei jää puutumata. Liigume grupis, paarilisega ja üksi, kuid alati ühises ruumis.

Hommikute nimel,
Sinu,
Liis Vares
vabakutseline koreograaf, etenduskunstnik ja õpetaja.
NB! Oodatud on kõik kehalisest- ja tantsulisest eneseväljendusest huvitatud inimesed: tantsuala professionaalid, erivajadusega inimesed, noored ja vanad.

Programmi koordineerib ja kureerib tantsukunstnik Joanna Kalm.
„Olen vabakutseline etendaja ja koreograaf. Mul on harjumus ja vajadus liikuda ja luua. Õnneks on teisigi, kel sarnased tungid! Mind huvitab, kuidas teised seda teevad, milised filosoofiad, ideed ja küsimused kannustavad erinevaid tantsu- ja etenduskunstnikke ja viivad neid tegudele. Soovin, et see kooskäimise, -tegutsemise ja -uurimise vajadus ühendaks meie valdkonna inimesi ning muutuks püsivaks nähtuseks ning tooks värskeid võrseid meie maastikule.

Soovin anda võimaluse nii noortele kui ka küpsetele kunstnikele oma kogemuste jagamiseks, et ühiselt õppida.

Et liikumine vohaks, et looming õitseks, et etenduskunsti juur oleks sügaval ja avanema hakkaks uus pung nimega liikumisSESOON! “