LiikumisSESOON  “Instinct to …” on 13 – 17. veebruarini toimuv Karl Saksa sesoon.

LiikumisSESOONid on elukutselistelt tantsu-ja etenduskunstnikelt edasijõudnud liikujatele ja loojatele kord kuus ühe nädala jooksul hommikuti toimuvad kogunemised enese ja oma keha arendamiseks. SESOONide eesmärgiks on regulaarselt kohtudes ja kogemusi vahetades soodustada valdkonnasisest dialoogi ja uute teadmiste levikut.

Karl Saksa juhendamisel tegeleme kõigega ja mitte millegagi. Nahal saab voolama higi, kuid saab olema ka hetki, kus voolab ainult mõte.

Karl Saks on vabakutseline tantsu- ja helikunstnik. Töötab TÜ Viljandi kultuuriakadeemias kaasaegse tantsu ja improvisatsiooni õpetajana, lööb kaasa teatrilavastuses nii tantsija kui ka lavastajana ning pühendab iga vaba võimaluse heliloomele.

LiikumisSESOONide programmi koordineerib ja kureerib tantsukunstnik Joanna Kalm. „Olen vabakutseline etendaja ja koreograaf. Mul on harjumus ja vajadus liikuda ja luua. Õnneks on teisigi, kel sarnased tungid! Mind huvitab, kuidas teised seda teevad, milised filosoofiad, ideed ja küsimused kannustavad erinevaid tantsu- ja etenduskunstnikke ja viivad neid tegudele. Soovin, et see kooskäimise, -tegutsemise ja -uurimise vajadus ühendaks meie valdkonna inimesi ning muutuks püsivaks nähtuseks ning tooks värskeid võrseid meie maastikule. Soovin anda võimaluse nii noortele kui ka küpsetele kunstnikele oma kogemuste jagamiseks, et ühiselt õppida.
Et liikumine vohaks, et looming õitseks, et etenduskunsti juur oleks sügaval ja avanema hakkaks uus pung nimega liikumisSESOON! “