Elukutselistelt tantsu-ja etenduskunstnikelt edasijõudnud liikujatele ja loojatele enese ja oma keha arendamiseks. Sessioonide eesmärgiks on regulaarselt kohtudes ja kogemusi vahetades soodustada valdkonnasisest dialoogi ja uute teadmiste levikut.

Joonas Tagel: “Kaasaegse tantsu praktiseerijana pakub mulle huvi liikuja suhe põrandaga ning kompaktne ja ökonoomne kehakasutus. Töötan erinevate liikumiskvaliteetide ja energiatega, keha võimega neid energiaid kasutada ning nende vahel kiirelt ja märkamatult laveerida – kuidas liikuda kiirelt ja jõuliselt, samas pehmelt ja sujuvalt. Viimasel ajal on sellele lisandunud sügavam huvi vastuolude ja ebaloogika suhtes, n-ö tavapärase murdmine liikumises – pakkuda kehale erroreid, kui neid kõige vähem ootad.

Olen lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala, õppinud aasta Saksamaal (Palucca Hochschule für Tanz, Dresden) ning täiendanud end läbi erinevate töötubade peamiselt Saksamaal ja Austrias. Läbi aastate olen osalenud tantsija- ja koreograafina projektides nii Eestis kui ka välismaal. Identifitseerin end eelkõige vabakutselise tantsukunstnikuna, tegutsedes aktiivselt nii õpetaja-, tantsija- kui koreograafina. Hetkel töötan TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias kaasaegse tantsu õpetajana”.
Programmi koordineerib ja kureerib tantsukunstnik Joanna Kalm.
„Olen vabakutseline etendaja ja koreograaf. Mul on harjumus ja vajadus liikuda ja luua. Õnneks on teisigi, kel sarnased tungid! Mind huvitab, kuidas teised seda teevad, milised filosoofiad, ideed ja küsimused kannustavad erinevaid tantsu- ja etenduskunstnikke ja viivad neid tegudele. Soovin, et see kooskäimise, -tegutsemise ja -uurimise vajadus ühendaks meie valdkonna inimesi ning muutuks püsivaks nähtuseks ning tooks värskeid võrseid meie maastikule.

Soovin anda võimaluse nii noortele kui ka küpsetele kunstnikele oma kogemuste jagamiseks, et ühiselt õppida.

Et liikumine vohaks, et looming õitseks, et etenduskunsti juur oleks sügaval ja avanema hakkaks uus pung nimega liikumisSESOON! “