LiikumisSESOON  “Building of house of no hope” on 3 – 7. aprillini toimuv Mira Kautto sesoon.

LiikumisSESOONid on elukutselistelt tantsu-ja etenduskunstnikelt edasijõudnud liikujatele ja loojatele kord kuus ühe nädala jooksul hommikuti toimuvad kogunemised enese ja oma keha arendamiseks. SESOONide eesmärgiks on regulaarselt kohtudes ja kogemusi vahetades soodustada valdkonnasisest dialoogi ja uute teadmiste levikut.

Mira võtab aluseks oma samanimelise soololavastuse, mille teemasid hakatakse ühiselt lahti harutama. Lavastuse peateemaks võib nimetada mitteallaandmise või enese taaslaadimise. Põhiolemuselt on tegu tantsulavastusega, mis tegeleb kadunud lootuse otsimisega, tahtevastasele allumisele vastuastumisega. Just tants on see, mis vabastab ja mille kaudu saab end taasluua. Koos osalejatega loome ruumi, kus oleme silmitsi ahistavate süsteemidega ja neid saatvate tunnetega.

„Hoolimata ängist ja süngusest, peitub lavastuses veel muudki, ma luban.“

Mira Kautto on Helsingis elav ja töötav tantsija, etendaja, koreograaf. Hetkel on tema looming kantud lootusetuse ja läbikukkumise teemadest. Tema jaoks on publiku ees tantsimine võimalus kõike olevat ümbermõtestada ja see muudab iga esinemise tema jaoks perversseks kogemuseks.

Programmi koordineerib ja kureerib tantsukunstnik Joanna Kalm. „Olen vabakutseline etendaja ja koreograaf. Mul on harjumus ja vajadus liikuda ja luua. Õnneks on teisigi, kel sarnased tungid! Mind huvitab, kuidas teised seda teevad, milised filosoofiad, ideed ja küsimused kannustavad erinevaid tantsu- ja etenduskunstnikke ja viivad neid tegudele. Soovin, et see kooskäimise, -tegutsemise ja -uurimise vajadus ühendaks meie valdkonna inimesi ning muutuks püsivaks nähtuseks ning tooks värskeid võrseid meie maastikule. Soovin anda võimaluse nii noortele kui ka küpsetele kunstnikele oma kogemuste jagamiseks, et ühiselt õppida.
Et liikumine vohaks, et looming õitseks, et etenduskunsti juur oleks sügaval ja avanema hakkaks uus pung nimega liikumisSESOON! “