Liikumispraktikum on improvisatsiooniline tantsutund, kuhu on oodatud erineva liikumis- ja kehakogemusega inimesed. Tund põhineb DanceAbility metoodikal ja tantsukunstnik Liis Varese isiklikul kogemusel, mis suunab enda kehast lähtuvalt liikuma ja üksteiselt õppima väga erineva ettevalmistuse ja tajuga inimesi.

Tundi on oodatud kõik kehalisest eneseväljendusest ja tantsust huvitatud inimesed vanuses 16–100, nii algajad kui professionaalid.

Tunnid toimuvad koostöös Eesti Erinoorsootöö Ühinguga noOr pühapäeviti kl 12–15 Sõltumatu Tantsu Laval.

Tunnid on osalejatele tasuta.

Tantsukunstnik Liis Vares on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsukunsti erialal ning täiendanud ja jaganud end samal alal Lissabonis, Viinis ja Hiinas. Oma õpetajatöös peab ta oluliseks improvisatsioonilist ning individuaalset lähenemist. Tema soov on luua ruum, kus kōigil on võimalus õppida.Ta peab oma ülesandeks keha ja tantsu mõiste avardamist ning võimalikku ümber hindamist ajas. 2014. aastast on ta esimene ja ainus sertifitseeritud DanceAbility õpetaja Eestis.

DanceAbility metoodika autor on ameerika koreograaf Alito Alessi, kellel on 30aastane kogemus töös integreeritud tantsugruppidega st kollektiividega, mille koosseisu kuuluvad väga erinevate kehadega ja võimekusega tantsijad.

16. mail kell 19:00 toimub Sõltumatu Tantsu Laval liikumispraktikumi avalik tund sel hooajal praktikumis osalenutega ning sellele järgneb vestlus Liis Varese ja tunnis osalejatega.