Töötuba on mõeldud neile tantsuhuvilistele, kelle liikumise käivitajaks on muusika, täpsemalt elektrooniline muusika. Techno Praxis, mis on sisult klubitantsu praktiseerimine, tegeleb liikumise baaselementidega nagu põrge, flow, groove, stiil, hoiak, suhestumine teistega ruumis, energia jaotus ja seisundid.

Seekordne Techno Praxis on eksperiment, kus kolmetunnise tantsusessiooni jooksul püsitakse DJ-ga iga tund erinevas tempos: esimesel tunnil 120 BPM, järgmisel 130BPM, viimasel 140BPM.  Pärast sessiooni järgneb tagasisidering ja vestlus, kus jagatakse mõtteid, mida eksperimendi jooksul kogeti ning milleni ühes tempos liikumine viib. Uuritakse, kas ühes rütmis püsimine on ahistav, vabastav või meditatiivne ning mis seisundeid see loob ja mis juhtub meie mõtetega erinevates seisundites. Kas üks tempo võib olla kellelgi mugavam kui teisele? Millal saab liigutusest seisund ja milliseid seisundeid meie keha ja muusika koostöö loob?

Techno Praxis’t viib läbi vabakutseline tantsukunstnik Üüve-Lydia Toompere, kelle praegused loomeprotsessid ja ideed liiguvad paralleelselt techno-muusika maastiku ning tantsukunstiga, võttes uurimise alla klubitantsukultuuri oma praeguses kodulinnas Berliinis ja Eestis.

Muusikat valib töötoas DJ Kevin Park.

Soundcloud: https://soundcloud.com/sanghai