Kuidas leida tasakaalu libedal kivil, mis asub meres? Kuidas liikuda paljajalu lumes? Kuidas reageerida, kui iga liigutus kutsub esile helide laviini? 

Liikumise töötoas “Tähelepanu. Tähelepanu? Tähelepanu!” saad ise järele proovida põhimõtteid, mis “Singulaarsuse” lavastust inspireerisid. 

Sa hakkad märkama, mida märkad, kuna pöörad tähelepanu oma tähelepanule. Selleks võtame koos hoo maha, et keskenduda liikumise eriomastele tahkudele. Töötoas häälestame oma keha ja meelt mitmesuguste harjutuste abil, et lasta lahti kontroll, leida usaldus mitteteadmise vastu ja taasleida vabadus liikumiseks. Liikumine koos teistega tekitab kehalisi kogemusi, mida kasutame hiljem isiklike improvisatsioonide loomiseks. 

Töötuba on mõeldud kõigile, eriti aga neile, kes on huvitatud liikumise ja tantsu mõtestamisest, on valmis uurima liikumise põhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsuline kogemus ei ole oluline.

Töötuba tugineb lavastuse “Singulaarsus” töömeetoditele. Need meetodid on osa Roosna ja Flaki “Responsive Body” praktikast, mida nad on rohkem kui 10 aasta jooksul arendanud. Lisaks isiklikule liikumiskogemusele saab osaleja teadmisi sellest, kuidas Roosna ja Flak liikumist mõtestavad ning lavastusprotsessidele lähenevad.

Töötuba viivad läbi rahvusvaheliselt aktiivsed tantsu- ja multimeediakunstnikud Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra/Eesti), kes on koostööd teinud alates 2008. aastast. 

Rohkem infot kunstnike ja nende praktikate kohta: roosnaflak.com

Seotud sündmused