Liikumise töötuba: Responsive body on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus pole oluline. Iga osaleja saab alustada liikumist lähtudes enda keha senisest kogemusest. Oluline on soov proovida ja väljakutsega silmitsi seista.

Töötuba alustame lihtsate liigutustega põrandal lamades, et keskenduda liikumise funktsionaalsetele seostele. See tasane algus lubab meil häälestuda, märgata seoseid ja valmistuda keerulisemateks ülesanneteks. Seejärel toome pulsi kõrgemale, et jätkata energiliste ja tehnilist väljakutset pakkuvate ülesannetega. Eesmärk on leida vabadus liikumises, mis põhineb funktsionaalsel anatoomial. Edasi töötame samm-sammult selliste põhimõtetega nagu surumine, tõmbamine ja vabastus. Eesmärk on paljastada huvitava ja keeruka partnerluse alused. Osavõtjad juhitakse neid põhimõtteid kasutama mänguliselt teineteist kuulates.

Töötuba viivad läbi rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid-tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra/Eesti), kes on koostööd teinud alates 2008. aastast. Nende uus tantsulavastus “Prime Mover” etendus Sõltumatu Tantsu Laval 16. ja 17. novembril.

Seotud sündmused