Liikumise töötuba: Responsive Body on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus pole oluline.

“Meie praktika eesmärk on luua liikumisvasteid mitmesugustele impulssidele. Selleks integreerime ideid funktsionaalsest anatoomiast, võitluskunstidest ja omaenda kujutlusest. Esitame endile ka väljakutse sensortehnoloogia poolt avanevate võimaluste ja piiride uurimiseks.

Töötuba alustame lihtsate liigutustega, et tuua tähelepanu funktsionaalsetele seostele oma kehas. See tasane algus lubab meil häälestuda, leida ennast käesolevas hetkes ja valmistuda keerulisemateks ülesanneteks.

Töötoa teises osas toome tähelepanu meeltele. Kasutame partneri abi, et laiendada oma liikumisvalikute hulka. Loome füüsilisi vastuseid nii sisemistele kui välistele impulssidele ja uurime erinevaid viise selle materjali organiseerimiseks nii improviseeritud kui fikseeritud kujul.

Lõpuks toome mängu sensortehnoloogia, mis võimaldab meil uurida uusi seoseid liikumise ja heli vahel.”

Töötuba viivad läbi rahvusvaheliselt aktiivsed tantsu- ja meediakunstnikud Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra/Eesti), kes on koostööd teinud alates 2008. aastast.

Rohkem infot kunstnike ja nende praktikate kohta: roosnaflak.com


Sõltumatu Tantsu Laval on viimastel aastatel etendunud nende lavastused “Prime Mover” (2019) ja “Two Body Orchestra” (2020).

Seotud sündmused