Liikumise töötuba: Queer Feel, Vogue & Drag on töötuba, kus lisaks tantsulisele liikumisele toimub ka avatud jam-sessioon ja vestlus, mille fookuspunktiks on queer-kultuur. Täpsemalt maandume töötoas just vogue’i ja dragi aladel. Vestleme ja katsetame erinevaid voguing elemente ja kategooriaid nagu Runway, Vogue Fem, Sex Siren, Face. Ühendame need drag-maailmaga – võimalik, et jõuame ka väikese lip-sync performance’i kõik koos teha!

Töötuppa on oodatud absoluutselt kõik avameelsed liikumishuvilised ja queer-kultuuri entusiastid! Seega ära pelga, kui see on sinu esimene kokkupuude tantsutunniga. Idee on pakkuda turvalist ja inspireerivat ruumi inimestele, kes soovivad koos harjutada, midagi uut õppida ja niisama oma ilu, andekuse ja seksuaalsusega taas kokku saada.

Päeva esimene pool on pigem füüsiline/tantsuline. Teises osas toimub avatud vestlus, mille teemadeks queer-kultuuri ajalugu ja hetkeseis nii välismaal kui Eestis. Räägime pisut taustainfot vogue-, drag- ja queer-klubikultuuri kohta ning asjatundjate isiklikest kogemustest.

Töötuba ja vestlust viib läbi Rene Köster, kes on olnud osa Eesti tantsumaastikust juba aastast 2005, kui ta hakkas õpetama Prodance tantsukeskuses ja oli ka osaliselt selle kunstilise juhtimise taga. Selle kõrvalt tutvus ka väga noores eas klubi- ja LGBTQ kultuuriga ning on siiani nendes kogukondades aktiivne tegija. Performance-kunst, tants, DJ tööd, muusika produktsioon ja ürituskorraldus on vorminud tema suhet loomingulise protsessiga. Rene ei karda mängida seksuaalsuse, soolisuse ja klubikultuuri tumedama poolega. Palju sellest seostub ja tuleneb just vogue- ja dragkultuurist, ent ka klubimuusikast, fetish ja dark room maailmast ning club-kid esteetikast.