Missugune on loomulik keha, olek, liikumine?
Ning missugune oleks anorgaaniline keha, olemus ja tants?

“Viimased 2-3 aastat olen olnud huvitatud tantsust kui erinevatest tehnoloogilistest kogumitest. Kaasaegne tants viis mind sügavasse kontakti oma keha loomuliku mateeriaga, mis liigub vastavalt isikliku liha soovidele, vajadustele, huvidele, omas rütmis. Selleks pidin õppima tajuma oma liikumist ning laskma liikumisel esile kerkida dialoogis oma keha viie meelega – ma ‘kuulasin’ oma raku hingamist ja tunnetasin kehasisest tantsu.
Töötoas kõrvutame keha ja liikumise orgaanilisuse liikumise võimaliku tehislikkuse ja masinlikkusega. Katsetame liikumisuurimuslikult erinevaid tänavatantsule omaseid tehnikaid nagu isoleerimine, wavingpoppingtickingslow ja quick motion ning toome need dialoogi isikliku liikumiskeelega. Proovime üheskoos leida vastuse küsimustele, missugune on tehislik liikumine? ning mis juhtub meie olemusega, kui masinlik mõtlemine kehasse siseneb?”

Töötuba loob ohutu ja toetava keskkonna, kus üheskoos taaskohtuda oma keha ja liikumise baasolemusega ning loominguliselt katsetada selle võimalikke tehisversioone.
Oodatud on kõik, kellel on huvi oma liikumise ja tantsu olemuse vastu!

Joanna Kalm on tantsukunstnik ja uurija ning tantsuga tegelenud viimased 14 aastat oma elust. Ta on lõpetanud TLÜ Koreograafia BA-õppe, Londoni Kaasaegse Tantsu Kooli diplomiprogrammi ning on hetkel TLÜ Antropoloogia MA-õppes, mille raames uurib ta tajupõhist tantsu-ja loomepraktikat. Oma liikumispraktikas asub ta hetkel kaasaegse ja tänavatantsu piirimail. Lisaks on ta TantsuRUUMi kaaskuraator. Joanna on ka STLi uurimisresident 2019/2020 hooajal. 

_____________________

Tähelepanu – tähelepanu, kallid tantsusõbrad!

Eesti Vabariigi valitsuse otsuse kohaselt jäävad tänasest, 13. märtsist kuni 1. maini 2020 ära kõik etendused ning sündmused. Järgime kiirsiolukorra juhised ning hoiame end ja lähedasi.
Anname peatselt teada, mil viisil saate oma pileteid ümber vahetada või vajadusel tagastada.
Samuti postitame jooksvalt Facebooki ja meie kodulehele mängukava muudatusi ja teateid.

Tõstame lootusrikkalt töötoa 16. mai peale, aga jälgime jooksvalt olukorda ja anname muutustest teada. 

Püsige terved!
STLi tiim

16.mai

11:00

Sõltumatu Tantsu Lava