liikumiSESOON toob teien intensiivse nädalavahetuse >>>
Florence Augendre töötuba “Body-Mind Centering ja Sidekoepulsoloogia läbi tantsu”

Sobilik etendajatele, tantsijatele, näitlejatele, edasijõudnutele või proffessionaalidele ja avatud neile, keda huvitavad käesolevad kehatöö praktikad.

Selle intensiivse nädalalõpu jooksul tutvustab ja rakendab Florence Sidekoepulsoloogia ja Body-Mind Centering meetodit läbi liikumise ja tantsu. Sidekoepulsoloogia käsitleb meetodit, mis keskendub peamiselt pehmele puudutusele ja uurib sidekoe liikuvust. Läbi antud praktika, uurime oma taju kui teadlikkuse võtit, loome ligipääsu ja arusaama liikumisest vastavalt aistingutele, suurendades oma kohalolu kvaliteeti, paljastades füsioloogiliste funktsioonide tugevused. Praktikasse on kaasatud ka hääl kui hingamise pikendus.

BIO >
Sündinud 1973. aastal, Florence Augendre (FR/BE) on sõltumatu koreograaf, etendaja, autor ja uurija, kes tegutseb erinevates kunstivaldkondades nagu teater, film, kaasaegne tants, ooper kui ka visuaalkunstid. Viimased aastad on ta arendanud metodoloogiat, mis stimuleerib kehakeelt lähtudes anatoomiast, füsioloogiast ja orgaanilisest momentumist. Tegemist on praktikaga, mis pakub kunstnikele, etendajatele ja igaühele, kes on huvitatud teadlikust füüsilisest kogemusest ja tundlikust dialoogust sisemise ja välimise vahel. Tema töö ühendab endas loovust kui personaalset kogemust, avastades ja avades sügavat mina-pilti ja meie füüsilise ülesehituse kihilisust. Tema uurimus järgib, kuidas need kaks teadlikkuse aspekti suudavad kohtuda ja koonduda selleks, et vallandada loovus, kutsuda esile väljendusrikkus või lihtsalt tunnustada eluea impulsi sisemist liikumist.. Pikemas perspektiivis on tema kunsti eesmärk uurida teadmist kui jagatud kogemust, ning kuidas kujuteldav ja keha omadusi saab eristada ja sillata metafoorina kujundatud etendusse.

Aastal 1993, kolis ta Belgiasse, et töötada koos Ultima Vez / Wim Vandekeybus-iga. Sellest ajast peale on ta teinud koostööd erinevate kunstnike ja loojatega nagu Louis ja Xavier Bachelot, David Rosenberg, Pascale Houbin, François Raffinot, Christophe Haleb, Meg Stuart, David Hernandez, Labor GRAS, Label Cedana, Johanne Saunier / Jim Clayburg Lance Gries, Olga de Soto, Fabrice Ramalingom, Koen Augustijnen / Les Ballets C de la B, François Brice, Michèle Noiret. Samas on ta järjepidevalt arendanud personaalset uurimust ja praktikat rakendades anatoomilisi ja füsioloogilisi teadmisi liikumises, et luua spetsiaalset treeningut ja aktiveerida loomingulist protsessi. Seeläbi on ta loonud kollektiivi Les Inéluctables ja võtnud osa Euroopa dokumentatsiooni rühmatööst IDOCDE ning on koostööd teinud kunstnike Félicette Chazerand (Solo 55, Solo en Duo), Anne Teresa De Keersmaeker (En Atendant), Isabelle Dumont ja Dominique Roodhooft (Smatch 3).

Praegu teeb tihedat koostööd sloveenia kunstniku Mala Kline ja horvaatia etendaja Adriana Josipovići-ga ning on Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval Maarja Tõnissoni kutsel ning juhendab tantsukollektiivi kooseisus Age Linkmann, Arolin Raudva, Raho Aadla, Maarja Tõnisson.

Florence on õppinud ja praktiseerinud Body-Mind Centering (BMC) meetodit Vera Orlock-i käe all 19991-2005 ning osalenud mitmes Bonnie Bainbridge Cohen-i Meistriklassis. Ta on sertifitseeritud Sidekoe pulsoloogia (Christian Carini) praktik alates 2008. Aastast.