Liikumissessioon INSTANT PERFORMANCE Joanna Kalmu eestvedamisel 19 märt 14-20
> > > > >
on tantsulise improvisatsiooni ja kohese komponeerimise töötuba / avatud ruum eksperimenteerimiseks,
mis liigub uute teadmiste omandamise
ja etendamise piirimail
aktiivse kooslooomise kaudu,
mille alustalaks on Sinu isiklik kehaline-vaimne olemus ja lähenemine.
Me siseneme flow olekusse
loome reaalajas kineetilise ruumi
oma ideid ja impulsse koheselt realiseerides
ning püüame aru saada,
mida see kõik tähendab(?).
Viimaks avame ruumi
kutsume üle läve
flow sisse.

Joanna ütleb: Ma olen naiivne vabadusearmastaja ning tegelen vahetu eneseväljenduse otsinguga süsteemis. Täna on minu tööriistadeks struktureeritud improvisatsioon, sõnalised partituurid, sh küsimused, koreografeerimine tajudele püstitatud ülesannete kaudu ning ideede/põhimõtete/piirangute rakendamine ning kehaline “lahtimõtestamine”.

Instant Performance’i käigus töötame välja tööriistade kogumi ning seejärel asume neid kasutades liikumisruumi looma. See on eksperiment, mille suunaks on loomemeetodi, mille kasutamine on loomuomane ja inspireeriv, väljatöötamine. Töötame palju verbaalse koreograafia tõlgendamisega isiklikust lähtepunktist. Me liigume ning etendame konstantselt. Me ei mõtle kaks korda, vaid mõtleme tehes. Inspireerume Deborah Hay pakutud mõistest “Practice of performance“.
Ootan inimesi, keda huvitab improvisatsioon, oma keha loomingulises flows liiklemine ning kes on huvitatud etendamisest ja protsessi avalikust jagamisest GreenFieldi raames > https://stl.ee/projekt/projekt-in-the-hood/

! Palun anna enda osalussoovist teada kirjutades siia >
joannakkalm@gmail.com

Mind on improvisatsioonis ja kompositsioonis kasvatanud ja inspireerinud Tiina Ollesk, Rene Nõmmik, Cid Pearlman, Leif Firnhaber, Sue MacLennan, Jovair Longo, Alix Eynaudi, Mark Lorimer, Jennifer Lacey, Joe Moran, Oliver Schrader, Kristian Tirsgaard jpt. Raamatute ja interneti teel ka Meg Stuart, Deborah Hay ja Keith Johnstone.

sessiooni hind: pay what you can
____________________________________________________
Joanna Kalm on kunstnik, kelle huvi – ja tegevussfääris on koreograafia, fotograafia ja blogimine. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia bakalaureuseõppe ja Londoni Kaasaegse Tantsu Kooli diplomiprogrammi. 2016. aastal võib teda näha uute koreograafide sarja PREMIERE’16 autorilavastuses “Débutante”. Hetkel huvitab teda uudsete situatsioonide ja keskkondade loome.
> www.facebook.com/joannakkalm
> https://vimeo.com/user17576386
> www.joannakalm.wordpress.com