Sõltumatu Tantsu Lava alustab vestluste sarja “Sõltumatu Tantsu Arutelu”

2021. aasta kevadhooajal alusab STL arutelude sarjaga Sõltumatu Tantsu Arutelu, kuhu on kutsutud erinevate valdkondade eksperdid ja kaasamõtlejad.
Arutelud lähtuvad uuslavastuste teemadest, ent ei piirdu etenduse analüüsi ega artist talk’iga. Pigem püütakse lavastustes avaldunud mõtteid edasi ja ümber mõeldes leida uusi vaatenurki ja üllatavaid lähenemisi.

Järgmine Sõltumatu Tantsu Arutelu toimub 18. märtsil ning on inspireeritud Rene Kösteri ja Carmel Kösteri lavastusest “veenus.me”. Arutlemisele tuleb kvääriidentiteet elus ja laval.

Kõiki Sõltumatu Tantsu Arutelusid modereerib kriitik, tõlkija ja kirjastaja Leenu Nigu.

“Nüüdistants toimub siin ja praegu – tantsija ei saa tantsida mujal kui käesolevas hetkes ja kõnetada oma kehaga praegust aega. Millest need kehad räägivad ja kuidas tänapäeva teemadega suhestuvad? Sellele püüamegi aruteludel jälile jõuda,” kommenteerib uut vestlussarja Leenu Nigu.

______________________

4. veebruar
Sõltumatu Tantsu Arutelu: “Hüpe tundmatusse” / Vestlusel osalesid karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa ja kodanikuaktivist Tarmo Jüristo.
Kuula vestlust S I I T 

Mis saab siis kui küpses eas inimene, kellel on selja taga pikaaegne karjäär, otsustab teha kannapöörde? Ja hakkab näiteks … tantsijaks? Mis tunne on hüpata tundmatusse, avastada uusi territooriume ja võtta kehastada uusi rolle? Olla jälle algaja, olla haavatav?