Veli Lehtovaara on koreograaf ja tantsija, kes elab Brüsselis ning paralleelselt enda loominguga tantsib Rosas dance company´s. Ta on õppinud tantsu PARTSis, Brüsselis ja Helsingi Teatriakadeemias ning sotsiaalteadusi ja filosoofiat Jyväskylä Ülikoolis.

STL-i residentuuri vältel kohandab ta lavastust “Clandestine sites: Displaced” (esietendus 31. oktoober “Moving in November” festivalil Helsingis). Eesti lava tarbeks, et seda juba tuleval kevadel siinsele publikule esitada.

“Clandestine sites: Displaced” on neljast sooloesitusest koosnev koreograafia. Iga osa on mõeldud kõnetama vaatajat erineval eesmärgil ja erineva suhtega keelde ja koreograafiasse. Lähtepunktiks on vaataja ja esitaja suhe armastusloos. Milline on armastaja koreograafiline või muusikaline kujund, kas olla armastatud või see suhe ise? Milline on armastajate tajutav aeg? Lavastus toetub Roland Barthes tekstidele raamatutest “Armunute diskursus” ja “Tekstimõnu”.

http://www.spacetimelove.com/

Ville Ahonen on oma generatsiooni üks silmapaistvamaid muusikuid Soomes. Tema loomingut iseloomustatakse kui intensiivset, julget ja mitmeplaanilist. See võib olla ühtaegu nii sünge, täis üllatusi kui ka tundeküllane.

Lisaks muusika loomisele teeb ta aktiivselt kaasa kaasaegse teatri ja tantsu lavastuste loomisel.

Käesolev residentuur on osa soome-belgia koreograafi Veli Lehtovaara projektist Barthes Project: A´Lovers D.- Fragments, milles Ville Ahonen heliloojana osaleb. Lavastuse,mis esietendub sügisel 2015 Helsingis Moving in November festvalil, lähtepunktiks on vaataja ja esitaja suhe armastusloos. Milline on armastaja koreograafiline või muusikaline kujund, kas olla armastatud või see suhe ise? Milline on armastajate tajutav aeg? Eesmärgiks on luua lavastus, mis põhineb Roland Barthes tekstidel raamatutest “A Lover`s Discourse” ja “The Pleasure of the Text”.

Tallinna residentuuris lubab Ville hakata otsima uusi perspektiive mõnele hästituntud laulule. “Armastuslauludes on tihti välja toodud ühe osapoole tunded, kuid armastatu on tumm. Mina soovin laulda olles see tumm või lihtsalt unustada kõik ja laulda millestki täiesti muust”

minajavilleahonen.com

hrrp://www.vibes.fi/