PREMIERE programmis osaleb kuus rahvusvahelist ja kohalikku tantsukunstnikku, kes on alustamas oma koreograafikarjääri.

Nicole Michalla’l (ARG), Argentiinast pärit koreograafil on toitumisteaduste kraad ning ta on õppinud kaasaegset tantsu Argentiina Riiklikus Kunstiülikoolis. Hetkel tegutseb ta Berliinis vabakutselisena, tehes koostööd kujutavate kunstnike, muusikute ja koreograafidega.

Laura Witzleben (NE) õppis kaasaegset tantsu Hollandis, Arnhemi Kunstiakadeemias (ArteZ) aastatel 2004-2008. Pärast õpinguid töötas ta nüüdistantsu truppides ja teatrites üle Euroopa, sh Ballet di Roma’s, Station Zuid’is, Danswerkplaats Amsterdamis, Dansateliers Rotterdamis, Staatstheater Darmstadt’is, Leedu Rahvuskompaniis ja Panta Rei Dance Ensemble’is Oslos. Praegu töötab ta külalistantsijana Würzburgi teatris, koreograaf Sara Angiusega Braunschweigis ja Anne-Sophie Fenneri kompaniis Zürichis. Alates 2018. Aastast resideerub Berliinis.

Grėtė Šmitaitė (LT/DE) on Berliinis resideeruv etendaja ja koreograaf. 2017 lõpetas ta bakalaureuse erialal Tants. Kontekst. Koreograafia Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berliinis ning pälvis danceWEB stipendiumi Viinis ImpulsTanz’il. Etendajana on ta töötanud koos Anna Aristarkhovaga (Obnimashki, 2016; Rinnzekete, 2016; Zweites Stück, 2016; Lust, 2017), Min Tanakaga (A Body, 2017) ning Doris Uhlichiga (More than naked, Habitat, Seismic Session, 2017). Koos kollegidega HZT Berlin’ist on ta kollektiivi Suddenly liige.

Anni Zupping (EST) on tantsukunstnik, kes lõpetas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja ja koreograafi eriala aastal 2017.  2015/2016 õppis ta vahetusüliõpilasena Berliini Kunstiülikoolis (UdK) etenduskunstide osakonnas. Hetkel töötab ta etendusala juhina Ugala teatris. Anni Zuppingut huvitavad keha ja materjalide vaheliste ühenduste leidmine ning see, kuidas nad üksteisega suhestuvad.

Jana Jacuka (LV) lõpetab parajasti Läti Kunstiakadeemias kaasaegse tantsukunsti bakalaureuseõpinguid. Teda huvitab töötamine mitme kunstivormiga: tantsu, teatri, audiovisuaalse kunsti ja tsirkusega. Talle meeldiks luua töö, kus vaataja ei suuda eristada, kus algab kaasaegne tants, tsirkus või mõni muu kunstivorm. See oleks kunstidevaheline sümbioos, mis looks uue platvormi kujutlusvõimele.

Sanghoon Lee (KOR) on lõpetanud Rõivaste ja tekstiilieriala bakalaureuse Souli Hanyangi Ülikoolis. Praegu õpib ta Londoni Central Saint Martin’sis Etendusdisaini ja -praktika magistrantuuris. Ta uusimate projektide seas on näiteks kunstiresidentuuri etendus-näitus Heliconi kunstikeskuses,Türgis; Dance-Lab eksperimentaaltantsuprojekt Londonis; London Sinfonietta video-performance’i linastus; RAZZMATAZZ 3 live-kunsti sündmus Movement performance Museum of Future’is, Londonis ning Cyprus Marathon töötuba ja live-kunstinäitus Point center galeriis, Nikoosias. Lee töötab liikumiskeele, visuaalsuse, kompositsioonikeele ja -struktuuriga. Teda huvitavad asjad ja nähtused, mis pidevalt muutuvad. Näiteks inimkeha, emotsioonid, viis, kuidas me maailma vaatame, mõtteviis või elu ise.

Seotud sündmused