Tiina Sööt (EST/AUT) tegutseb etenduskunstide, performance’i, koreograafia ja visuaalsete kunstide alal. Ioan Cernei (RO/AUT) on kunstnik ja programmeerija, kelle fookuses on uusmeedia kunst ning interaktsiooni disain. Tiina ja Ioan töötavad koos alates 2013 aastast kombineerides performatiivset tehnoloogilisega.

Residentuuris jätkavad nad tööd varasemalt välja töötatud seadmega “Perfloor”. “Perfloor” on arvuti poolt juhitav sensorisüsteem tantsupõrandale, mida saab kasutada kui esineja tööriista. See seade jälgib esineja loomulikku interaktsiooni põrandaga (surve avaldamine astudes, hüpates, rullides jne.) ning tõlgib selle helimustriteks ja meloodiateks. Seadmel mängimise kaudu tekitab koreograafia iseendale helikeskkonna. Andes üksteisele impulsse, sisenevad heli ja esineja jätkuvasse tagasiside tsüklisse.
Residentuuri jooksul töötavad Sööt ja Cernei “Perfloor”-iga ilma konkreetse eesmärgita produtseerida etendust või installatsiooni. Nad eksperimenteerivad selle tööriista võimalustega ning püüavad leida võimalikke koreograafiaid “Perfloor”-i mängimiseks.

Tiina Söödi kunstiline fookus asub performatiivses loomingus. Koos Dorothea Zeyringeriga moodustavad nad alates 2012 duo Sööt/Zeyringer, töötades vabade kunstide ja tantsu piiril. Nende viimast lavastustust “lonely lonely” auhinnati etenduskunstide auhinnaga Austria Föderaalkantselei poolt. Hiljuti esietendus Söödi dokumentaallavastus “Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised” Vabal Laval koostöös Mai Söödi ja Aet Kuusikuga.
http://tiinasoot.weebly.com

Ioan Cernei on kunstnikuna aktiivne uusmeedia väljal. Tema kunstiline praktika ühendab andmepõhist tarkvara, loomulikku interaktsiooni ja antropoloogiat. Eelnevalt on ta tegutsenud kollektiivi Chemical Strawberry ja kuraatoritekollektiivi Expanderrr liikmena. Tema viimane töö “Embroidered Data” käsitleb Ida-Euroopa etnograafilise ornamendi traditsiooni ja selle säilitamist veebirakenduse loomise kaudu. “Embroidered Data” on valitud Brasiilias, Sao Paolos toimuva File festivali programmi 2016. Cernei eelnevat loomingut on esitletud muuhulgas institutsioonides nagu MuseumsQuartier Viin, Ars Electronica Linz, Lab30 Augsburg ja Victoria Art Center Bukarest.
http://ioan.cernei.ro

Seotud sündmused