Tekstikogumik “Eesti tantsukunst: nüüd ja →?” on hetkeline sissevaade Eesti tantsukunsti, ilma alguse ja lõputa. See on kunstiraamat, mis vaevamata end tantsu, koreograafia, kunsti ja Eesti raamistamistega, liigub erinevatel tantsukunsti sfääridel ja väljadel.
Raamatus kirjutavad nii kunstnikud kui ka teoreetikud, mis loob vaatepunkti liikumise: nii tunnetades, sõnastades tantsu seestpoolt (lähivaade) kui ka analüüsides seda kaugemalt ja võttes arvesse kontekste (üle-vaade). Ka tekstide formaat on varieeruv, leides tantsuraamatust nii ülevaatlikke analüüse kui ka poeetilisemaid tantsualaseid mõtterännakuid.
Et püüda kinni just kõige aktuaalsemaid mõtteid praegusest Eesti tantsukunstist ning seda võimalikult laial skaalal, kogusime kaastöid ka kollektiivse kaasautorluse online-platvormi kaudu. Sinna kirjutatust sai raamatu esimene peatükk, avamäng, mis peaks kajastama kõige värskemaid ja otsejoonelisemaid mõtteid tantsuväljalt ja tantsuvälja kohta.

Tantsuraamatut lugedes tahaks mõne koha peal vastu vaielda või hoopiski teemat edasi arendada? Palun! Nagu tantsuraamat algas online avatud kirjutamisplatvormiga, nii avame taas platvormi, kuhu on oodatud Sinu arutlevad mõttejätkud tantsuraamatu tekstide põhjal. Formaat on vaba, kirjutada võib nii anonüümselt kui oma allkirjaga.

Tantsuraamat jätkub SIIT