Sõltumatu Tantsu Lava alustab vestluste sarja “Sõltumatu Tantsu Arutelu”

2021. aasta kevadhooajal alusab STL arutelude sarjaga Sõltumatu Tantsu Arutelu, kuhu on kutsutud erinevate valdkondade eksperdid ja kaasamõtlejad.
Arutelud lähtuvad uuslavastuste teemadest, ent ei piirdu etenduse analüüsi ega artist talk’iga. Pigem püütakse lavastustes avaldunud mõtteid edasi ja ümber mõeldes leida uusi vaatenurki ja üllatavaid lähenemisi.

Kuigi just 3. juunil peale PREMIERE`21 etendusõhtut ehk kell 21 toimub uute koreograafide sarja PREMIERE`21 raames avalik vestlus koreograafide Ingrid Mugu ja Allar Valgega pigem artist talk formaadis, et tutvuda uute koreograafide ja nende mõttemaailmaga. Kus kohast ja miks nad tulevad sõltumatu tantsu väljale, kuhu nad ennast asetavad ja millisena näevad tulevikuperspektiive? Otsides vastused neile ja mitmetele teistele küsimustele kõnelevad noored koreograafid kohtumisel oma valikutest ning publik saab loomulikult esitada ka küsimusi.

17. juunil on peale “veenus.me etendust kõigil võimalus kirglikult kaasa arutleda teemal “Kapist kväärini: identiteet elus ja laval”.
Mis saab siis, kui iha ja armastus kolivad internetti? Milliseid identiteedimänge saab mängida läbi ekraani ja milliseid laval? Kuidas luua läbi loomingu, huumori ja vaatemängu iseennast ning õõnestada ahistavaid sotsiaalseid norme?
Arutlelul osalevad lavastuse dramaturgiline tugi Heinrich Sepp, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg ning laulja, kirjandusteadlane, raadio- ja kultuuriajakirjanik Kaisa Ling.
Kuula vestlust S I I T

Kõiki Sõltumatu Tantsu Arutelusid modereerib kriitik, tõlkija ja kirjastaja Leenu Nigu.

“Nüüdistants toimub siin ja praegu – tantsija ei saa tantsida mujal kui käesolevas hetkes ja kõnetada oma kehaga praegust aega. Millest need kehad räägivad ja kuidas tänapäeva teemadega suhestuvad? Sellele püüamegi aruteludel jälile jõuda,” kommenteerib uut vestlussarja Leenu Nigu.

______________________

4. veebruar
Sõltumatu Tantsu Arutelu: “Hüpe tundmatusse” / Vestlusel osalesid karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa ja kodanikuaktivist Tarmo Jüristo.
Kuula vestlust S I I T 

Mis saab siis kui küpses eas inimene, kellel on selja taga pikaaegne karjäär, otsustab teha kannapöörde? Ja hakkab näiteks … tantsijaks? Mis tunne on hüpata tundmatusse, avastada uusi territooriume ja võtta kehastada uusi rolle? Olla jälle algaja, olla haavatav?