PREMIERE on 2009. aastal alguse saanud sari lavastajadebüüdiks, mis pakub professionaalset platvormi koreograafidele loomaks oma esimest liikumisel põhinevat lavastust. Programmi eesmärgiks on tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele publikule oma iseseisvat karjääri alustavaid tantsukunstnikke ja koreograafe ning nende loomingut.

Kellele?

PREMIERE otsib pühendunud, kõrgelt motiveeritud ja avatud mõtlemisega koreograafe, kes näevad oma tulevikku professionaalsel tantsuväljal. Programm on mõeldud neile, kes on otsustanud alustada oma tegevust koreograafina nüüdisetenduskunsti väljal.

Mida PREMIERE programm pakub?

Programm pakub selles osalevatele koreograafidele võimalust tutvuda tantsuvälja toimimisloogikaga, mis toetab koreograafide edaspidist iseseisvat tegevust.

Samuti saab programmi abil koreograaf võimaluse tutvustada end tantsukunstnikuna ja kogemuse tantsulavastuse väljatoomisel. Sarja raames pakume Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsiooni ja tuge alates lavastusele vahendite ja toetuse taotlemisest kuni etenduste turunduse ja kommunikatsioonini.

PREMIERE pakub koreograafile:

  • Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsiooni;
  • tuge taotluse koostamisel, meeskonna komplekteerimisel, lavastuse kommunikeerimisel ja etendustegevuse korraldamisel;
  • lavastuse dramaturgilist tuge;
  • professionaalset tagasisidet ja meediakajastust:
  • lavastuse audiovisuaalset salvestamist.

PREMIERE on üheteistkümne aasta jooksul debüütlavastuste kaudu tutvustanud 30 tantsukunstnikku. Programmis on osalenud Sigrid Savi, Keity Pook, Sylvia Köster, Joanna Karoline Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Kadri Sirel, Indrek Kornel, Ruta-Ronja Pakalne, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts (Taul), Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik, Helena Pihel, Sanghoon Lee, Grėtė Šmitaitė, Anni Zupping, Nicole Michalla, Laura Witzleben ja Jana Jacuka.

PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindande jagamisel. Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade laureaadiks tantsulavastuste kategoorias. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega. Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuste auhinna nominendiks on olnud kõigil viimastel aastatel üks PREMIERE lavastus: Mari-Liis Eskusson „vägisi“ 2014. aastal, Maarja Tõnisson „Body Shift Body“ 2015. aastal, Joanna Kalm “Debutante” 2016 aastal, Sigrid Savi „Imagine Thereś a Fish“ 2017. aastal. Sari ise tunnustati 2016 aastal Eesti Teatri aastaauhindade nominendiks tantsu kategoorias.

PREMIERE kandideerima on oodatud koreograafid, tantsijad, etenduskunstnikud ja teised etenduskunstide ülesed loojad, kes soovivad publikuni tuua oma esimese tantsulavastuse. Lavastuse toimumiskohaks võib olla nii STL saal kui muu avalik või eraruum, mis toetab lavastuse ideed.

Valiku puhul peame oluliseks kaasaegset lähenemist tantsukunstile ja arusaama, kuidas ideest sünnib lavastus.
Programmi kandideerimiseks saada vabas vormis lavastusidee kirjeldus (A4) ja CV või biograafia meilile triinu@stl.ee. Kõigi idee esitajatega võtame ühendust.

PREMIERE toimub kord aastas või üle aasta olenevalt huvist, kuid taotlusi võtame vastu jooksvalt. 

Seotud sündmused