SSSSS
TTTTT
LLLLL

Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience (MODINA)

MODINA OPEN CALL

Kandideerimise tähtaeg on 4. august. 2024

Virtuaalne infosessioon toimub 28. juuni kell 11:00 (CEST) 2024

Rohkem infot

MODINA (Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience) projekti eesmärk on laiendada kaasaegse tantsu loomingulisi võimalusi ja suurendada publiku elamust digitaalse tehnoloogia abil, rõhuasetusega tehisintellekti (AI) ja publiku interaktsiooni uurimisel nii kohapeal kui ka veebis.

OPEN CALL

Avatud on residentuuriprojekti MODINA teine voor, kuhu oodatakse kandideerima Euroopa tantsukunstnikke ja tehnoloogilise kunsti loojaid.

Projekti raames toimuvad 8-nädalased loovresidentuurid, milles tantsu- ja meediakunstnike tandemid töötavad digitaalsete ja tehisintellektil põhinevate lähenemisviisidega uurides erinevaid rakendusi tantsus nii tantsuteoste ettevalmistamiseks, esitamiseks, levitamiseks kui ümberehitamiseks (sh veebis).

Otsitakse võimalusi publikul kogeda etendusi laiendatud viisil, milles lavakonteksti on täiustatud tehnoloogiaga, kasutatud erinevaid publiku suhtlusstrateegiaid, võrgukanaleid või nende kombinatsioone.

Residentuurid toimuvad  ajavahemikus jaanuar-mai 2025 viies linnas:

  • Bukarest,
  • Budapest,
  • Düsseldorf,
  • Ljubljana,
  • Tallinn.

Kandideerides saab valida eelistatava ajavahemiku ja koha residentuuriks. Võimalik on kandideerida nii üldisesse kui ka regionaalsesse blokki. Regionaalsesse blokki saavad kandideerida vaid loomeduod, kellest üks liige baseerub järgmistes riikides: 1) Eesti, 2) Ungari, 3) Sloveerina ja Balkani riigid. 

Kandideerimise tähtaeg on 4. august.

Virtuaalne infosessioon toimub 28. juuni kell 11:00 (CEST)

Rohkem infot

Kandideerimisavaldus

Projekti partneriteks on 3 akadeemilist asutust ja 5 tantsukeskust kuuest riigist:

Tallinna Ülikool (Eesti)
Sõltumatu Tantsu Lava (Eesti)
Hochschule Düsseldorf (Saksamaa)
tanzhaus nrw (Saksamaa)
ITI, IST-ID, Lissaboni ülikool (Portugal)
Kino Siska (Sloveenia)
Trafo (Ungari)
CNDB (Rumeenia)

Tantsukeskused on peamiseks kontaktiks kunstikogukonna ja publikuga. Tehnilisi ja teoreetilisi teadmisi ning lahendusi pakuvad ülikoolid.

MODINA on 3-aastane projekt, mis lõpeb märtsis 2026. Projekti jooksul toimuvad etendused, töötoad ja seminarid; võetakse kasutusele uusi tarkvaravahendeid kaasaegsele tantsule; rakendatakse tantsu ja tehnoloogia uusi teooriaid ja parimaid praktikaid;  jagatakse uusi kogemusi ja teadmisi ning võimalusi kunstnikele ja laiendatakse tantsupublikut.

MODINA projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu programmi Loov Euroopa vahenditest.