Sõltumatu Tantsu Lava haridusprogramm alustab sügisel. Noortele ja koolidele suunatud ja tantsule pühendatud programm avab kaasaegse tantsu teemat nii publiku kui ka tantsumaastiku seisukohast.

STLi haridusprogrammi eesmärgiks on tuua laste ja noorteni põnevaid liikumisel põhinevaid töötube ning lavastusi.
Toimuvad etendused koolidele, korraldatakse liikumise töötube ning pakutakse loenguid erinevatele vanusegruppidele. Huvi korral võtke ühendust ingrid @ stl.ee, et leida teie grupile või klassile sobiva võimaluse nüüdistantsuga tutvumiseks. 

 

Liikumise töötoad lastele

Töötoad sobivad hästi liikumispausiks või ilmestama koolitundi. Töötubades õpitakse avastama ja looma suhtlussituatsioone läbi liikumise ja katsetama erinevaid liikumise võimalusi. Mängitakse liikumismänge ja lahendatakse loovaid ülesandeid. Töötube viivad läbi koreograafid-pedagoogid, kellel on pikaajaline õpetamiskogemus erinevate gruppidega

“meeleKolu mängud” on töötuba, kus mängitakse ja tantsitakse läbi erinevaid tundeid. Eneseväljendamisega tegeletakse läbi liikumise ja üksteise tunnetamise nii paaris kui grupis. Tund koosneb peamiselt liikumismängudest ja oma meeleolude ning tunnete füüsilisest väljendamisest.  

„2 + 2 = 22 mängud“ töötoa käigus viiakse läbi liikumismänge, mis keskenduvad reeglite, kokkulepete ning käskude analüüsimisele. Miks on mängudel reeglid? Kes saab otsustada mängureeglite üle?

 

Zuga helimüramistöötoad
ZUGA helimüramistöötuba on mänguline liikumisvõimalus, kus läbi sõna, heli ja muusika luuakse erinevaid kujutluspilte koos liikumiseks. Helimüramistöötoas saab osaleda nii üksi kui grupina nii kodus, õues, metsas kui maal. Töötoas osalemine toimub audiofaili juhendamisel.
Läbiviija ZUGA Ühendatud Tantsijate tantsijad


Töötoad peredele

Liikumise töötuba peredele kujutab endast mängulist koosolemist kogu perele, kus uue salakeele – liikumise – abil saab iga osaleja jutustada lugu oma rõõmudest ja sellest, mis vahel kurvaks teeb. Töötoas tekitatakse mängulisi olukordi, mille puhul on kõik võrdsed ning kes keda juhib või juhendab ei ole teada. 

 

Liikumise töötoad noortele ja täiskasvanutele

Intensiivsed ja praktilised töötoad neile, kes tahavad avastada oma kehatajus midagi uut, leida oma liikumise loominguline külg ning täiustada füüsilist eneseväljendusoskust. Töötubade eesmärgiks on erinevate liikumiskultuuride teoreetiline ja praktiline tutvustamine, osavõtjate omavaheline kogemustevahetus ning uute lahenduste väljatöötamine, et osalejad saaksid impulsi edasiseks arenguks. Töötoad on mõeldud algajatele liikujatele ega eelda varasemat kogemust.

Loeng-liikumistöötubade sari: Tants kui kaasaja väljendus – minevikust tänapäeva
Loeng-töötubades tutvustatakse kaasaegset tantsukunsti läbi tantsuvaldkonna mõjukate isikute, koreograafide – moderntantsu rahvusvahelistest pioneeridest Isadora Duncanist, Rudolf van Labanist, Pina Bauschist meie oma kaasaegsete tantsukunstnike Mart Kangro, Renate Keerdi, Karl Saksa ja ZUGA Ühendatud tantsijateni. Loeng-töötuba koosneb teoreetilisest ülevaatest ning praktilisest osast.
Läbiviijad Maria Uppin-Sarv või Evelyn Tuul

Liikumise töötuba: Orgaaniline masin
Orgaaniline masin töötoas kõrvutatakse orgaanilise keha ja liikumise tehisliku ja masinliku liikumisega.
Koos osalejatega avastatakse, milline on loomulik keha, olek ja liikumine ning missugune võiks olla anorgaaniline keha, olemus ja tants. Katsetatakse erinevaid tänavatantsule omaseid tehnikaid nagu isoleerimine, waving, popping, ticking, slow ja quick motion ning asetatakse need dialoogi isikliku liikumiskeelega.
Läbiviija Joanna Kalm

Liikumise töötuba: Responsive body
Liikumise töötuba: Responsive Body on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui koos partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus pole oluline. Iga osaleja saab alustada liikumist lähtudes enda keha senisest kogemusest. Oluline on soov proovida ja väljakutsetega silmitsi seista.
Läbiviijad Külli Roosna ja Kenneth Flak

 

Lavastused lastele, noortele ja peredele

STL-i mängukavas on sobivaid lavastusi erinevatele vanusegruppidele. Lisainfot iga etenduse sobivuse kohta saab: info@stl.ee
Gruppide puhul on saatjad oodatud etendustele tasuta. Lavastuste juurde käivad infomaterjalid ja töölehed, et juhendajad saaksid nähtut koos õpilastega koos analüüsida. Lavastused sobivad vanusele 6-96. 

Teater maale programmi abil anname ka külalisetendusi Eestimaa erinevates kohtades. Kutsu meid esinema oma kooli või kultuurimajja!

Sõltumatu Tantsu Lava on liitunud Heategevusfondiga Aitan Lapsi, mis aitab vähekindlustatud lapsi teatrisse. Olulist rolli selles, et lapsed teatrisse saaks, mängivad nende õpetajad ja juhendajad, kes märkavad nii võimalust kui vajadust.