9-11. maini 2019 toimub esimene Balti Tantsu Platvorm Vilniuses, kuhu koguneb ca 70 Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevat tantsukunstnikku ja -organisatsiooni ning mis annab ülevaate Eesti, Läti ja Leedu nüüdistantsu tegijatest ja lavastustest.

Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi ühisplatvorm, mille eesmärgiks on tutvustada Eesti-Läti-Leedu sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide teatritele, tantsumajadele ja produtsentidele.

“Platvormi pikaajalise mõjuna soovime luua enam rahvusvahelisi koostööprojekte, suurendada etenduste eksporti ja luua meie tantsukunstnikele ja tantsuorganisatsioonidele uusi rahvusvahelisi koostöövõimalusi. Kaasmõjuna näeme, et tiheneb koostöö ka Balti riikide tantsukunstnike ja organisatsioonide vahel, valdkondlik info on kiiremini kättesaadav, toimub enam ühiseid projekte ning avaneb võimalusi uuteks algatusteks ja arendustegevusteks.” – Triinu Aron, platvormi eestipoolne korraldaja ja Sõltmatu Tantsu Lava esindaja.

Käesoleva aasta prorgammis on seitse etendust. Leedust Šeiko Dance Company esietendus koostöös Taani kompaniiga Granhøj Dans “Boléro-Extended”. Leedu  “Aura” tantsuteatri ja koreograaf Birutė Letukaitė poolt esietendub lavastus “Kaunas Zoo”. 22. Stuttgarti Rahvusvahelise Solo – Tanz Festivali auhinnasaaja noor Leedu koreograaf Lukas Karvelis debüteerib soologa “Blank Spots”. Agate Bankava ja Andris Kačanovskis on Läti koreograafid ja näitavad lavastust “Future Freak”, Sintija Siliņa lavastust “Bedre / Rock Bottom”. Eestist etendub  eesti tantsijate Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ja Rootsi näitleja Salla Loper ning soome kunstnike grupi WAUHAUS koostöös sündinud lavastus “Fluids” ning Sigrid Savi PREMIERE raames esietendunud debüütlavastus “Imagine There’s a Fish”.

Lisaks etendusprogrammile tutvustab igast Balti riigist ca 5 loomingulist kooslust iseennast ja oma loomingut pitching programmis festivali väliskülalistele. Eestist osalevad pitchingul ZUGA Ühendatud Tantsijad, Fine5 Tantsuteater, Külli Roosna ja Kenneth Flak, Liis Vares ning Teet Kask.

“Balti Tantsu Platvormi külastab ca 60 rahvusvahelist eksperti ja produtsenti Prantsusmaalt, Hiinast, Hispaaniast, Iisraelist, Rootsist, Ungarist, USA-st, jm.  Platvorm esindab Leedu, Läti ja Eesti sõltumatul väljal tegutsevaid tantsukunstnikke ja organisatsioone, kelle loomingulised praktikad väljenduvad koreograafias ja liikumises ning kes oma loominguga sekkuvad ühiskonnakriitilistesse teemadesse” – Balti Tantsu Platvomi koordinaator Ingrida Gerbutavičiūtė.

Esimene Balti Tantsu Platvorm kui pilootprojekt toimub 9-11 maini 2019 Vilniuses XXIII rahvusvahelise nüüdistantsu festivali New Baltic Dance osana ning on korraldatud Leedu Tantsuinfo Keskuse poolt koostöös Leedu Kutluuri Instituudi, Leedu Kultuuriesindajate ja Läti Tantsuinfo Keskuse ning Sõltumatu Tantsu Lava / STL poolt.

Balti Tantsu Platvorm hakkab edaspidi toimuma igal aastal kolmepäevase platvorm festivalina, kus igast Balti riigist  on esindatud kolm tantsuetendust ning lisaks toimub nn pitching sessioon, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada ennast ja enda projekte, millega avame veelgi ca 5 tantsukunstnikule/trupile võimaluse enda ja oma tegevuse tutvustamiseks.

2020. aastal toimub platvorm Lätis ja 2021. aastal Eestis.

Balti Tantsu Platvormi korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus.