Neljapäeval, 14. detsembril kell 17:00 avavad kunstnikud lühi-etendustega Tallinna galeriides oma uurimusküsimusi elavast kehast visuaalkunsti näitusel.

Viimastel aastatel on eriti elavdunud kahepoolne huvi kunsti-institutsioonide ning etendajate ja tantsukunstnike vahel. Kohati on see kohtumine väga värskendav, teisalt tuleb esmase õhina järel esitada ka kriitilisi küsimusi selle kohta, mida kohtumine loob ning mida lõhub. Uurimuspraktikumi Whitefield raames kutsus Sõltumatu Tantsu Lava koostöös Tartu Kunstimuuseumiga kunstnikud uurima, kuidas suhestub elav, liikuv keha elutute objektide kõrval visuaalkunsti näitusel.

Projekstis osalevad Henri Hütt, Urmas Lüüs, Triin Marts ja Liis Vares, kes toovad publiku Kunstihoone galeriisse, Draakoni ja Hobusepea galeriisse. Sündmus algab kell 17 Kunstihoone galeriist, kus Triin Marts suhestub Peterburi lava- ja visuaalkunstniku Šiskin-Hokusai näitusega “Teine elu”, galeriid hõlmava joonistatud vineerist installatsioonidega, kus Marts uurib, kuidas siseneda võõrasse keskkonda. Hobusepea galeriis avatud Richard Wagneri „Valküüride lennust“ tõukunud Johannes Säre isikunäitusega töötavad Henri Hütt ja Liis Vares. Henri Hütt loob näitusele performatiivse aktsiooni “Sümfooniline tühjus” ning Liis Vares tegeleb tähelepanu aspektiga liikuja ja elutu situatsiooni vahel. Draakoni galeriis avatud Mari Prekupi ja Hannah Harkese näitusel „Maapind puu all kihas nagu kogudus“ testib Urmas Lüüs, millise lisatasandi loob tehnoloogia ja heli käesolevale väljapanekule. Lühi-etendustele järgneb avatud vestlus kunstnikega Hobusepea galeriis.

Sõltumatu Tantsu Lava projekt Whitefield toimub koostöös Tartu Kunstimuuseumi näitusega “Muuseumi koreograafia”, mis vaatleb, kuidas koreograafia vahenditega saab kunstimuuseumi konteksti uurida. Selle teema jätkamiseks ja laiendamiseks uurivadki neli kunstnikku Sõltumatu Tantsu Lava kutsel mitmeosalises uurimuspraktikumis, kuidas saab (etendus-/tantsu-)kunstnik suhestuda juba olemasoleva näitusega.
Sõltumatu Tantsu Lava on nüüdistantsule keskendunud teater ja platvorm Telliskivi loomelinnakus, toetades eesti ja välismaiste koreograafide loomingut.

Täname koostöö eest: Tallinna Kunstihoone, Draakoni ja Hobusepea galerii ja Tartmus, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Whitefield: 14. detsembril kell 17:00 algusega Kunstihoone galeriist.
Vaata lähemalt: www.stl.ee
Sündmus Facebook’is: https://www.facebook.com/events/165408947390499/

Kontakt:
Evelyn Raudsepp
Sõltumatu Tantsu Lava
evelyn@stl.ee
58042154