Aastat alustab Mai Murdmaa meistriklass: Miks ma liigun? 20. jaanuaril. Meistriklassi ja sellega seotud ootuste kohta ütleb Murdmaa: “Kõige olulisem on olemine. Mind huvitab abstraktne tants ja psühhofüüsis. Narratiivsed loogikad ei ole hetkel olulised, olemuslikud konfliktid pakuvad aga huvi. Oluline on ka ruumitunnetus – mitte see, et viibime konkreetses kohas, vaid kõiksusetunnetus. Miks ma tantsin? Miks ma liigun?” Kohad meistriklassi on PIIRATUD!

17. veebruaril toimub Liikumise töötuba: Instinktiivne Mina, mis on mõeldud neile, kel pole tahtmist teha sporti, käia jõusaalis või seltskondlikul tantsukursusel, kuid keda huvitab keha ja selle biomehaanilised omadused. Juhendab Karl Saks.

10. märtsil leiab aset Liikumise töötuba: Techno Praxis: queer edition. Queer tähendab selles kontekstis, et osalejatel on võimalus unustada enda “normaalne” tantsuesteetika ja uurida midagi teistsugust – äärmuseid, kummalisust, vastandumist või mida iganes, mis sel hetkel inspireerib. Queer’ina võivad ennast tunda kõik olenemata soost, seksuaalsest orientatsioonist või muudest võimalikest erininevustest. Juhendab Üüve-Lydia Toompere.

7. aprillil paneb töötoas osalejad libastuma ja libisema W A U H A U S’i liige koreograaf Jarkko Partanen. Liikumise töötuba: Jääl pakub võimaluse proovida, kuidas liikuda ruumis, millest on igasugune hõõrdumine eemaldatud. LIBESTIGA KAETUD maailm piirab harjumuspäraseid liikumis. Seetõttu otsitakse töötoas, milliseid uusi keha kasutamise mooduseid ja liikumise viise ebaharilkus keskkonnas leiutada võib. Saali mahub kuni 20 osalejat alates 16. eluaastast.

19. mail ootame läbi mängu koos liikuma ja avastama lapsi ja täiskasvanuid, sest toimub ZUGA liikumise töötuba peredele. Töötoas tekitatakse mängulisi olukordi, mispuhul on kõik võrdsed ning kes keda juhib või juhendab ei ole teada. Vanemad võivad leida end käest tirituna või laste poolt kättpidi kohale viiduna, samuti vastupidi. Töötoa käigus sündinud materjal on oluliseks lähteks uue lavastuse loomisel.

Lisaks toimuvad koostöös Eesti Erinoorsootöö Ühinguga noOR liikumispraktikumi KAASAEGNE KEHA tunnid igal esmaspäeval Tallinna Puuetega Inimeste Kojas Endla tänaval. Tund põhineb DanceAbility metoodikal ja tantsukunstnik Liis Varese isiklikul kogemusel, mis suunab enda kehast lähtuvalt liikuma ja üksteiselt õppima väga erineva ettevalmistuse ja tajuga inimesi. Tunnid on tasuta.