Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.
Sõltumatu Tantsu Ühendus on 2005. aastal loodud tantsukunsti arendav organisatsioon, mis toetab vabakutseliste tansukunstnike ja loovtruppide loome- ja etendustegevust pakkudes tegevusväljundit, arenguvõimalusi ning administratiivset tuge ideedele ja kunstnikele, kes vastavad STÜ eesmärkidele.
Sõltumatu Tantsu Lava saal on loodud tantsukunstnike loomehuve silmas pidades (avatud põrandapind 11x14 meetrit, pehme puitparketiga põrand, puhas ja soe saal, päevavalgusvõimalused, tänapäevased hügieenitingimused, lavatehnika ja publikuala). Asume Vaba Lava teatrikeskuse hoones. Sissepääs maja tagaküljelt.

To: sina
From: triinu@stl.ee
Subject: Tule vabatahtlikuks!

Sind huvitab tants ja kaasaegne teater? Sa usud kunsti? Sa soovid ise sellesse panustada? Soovid liituda STL meeskonnaga? Me otsime just Sind!

Liitu meiega kirjutades aadressil triinu @ stl.ee

 

Soovid meid TOETADA:

STLi kontonumber: 
EE532200221030176864 Swedbank 
Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ

Sebastian Talmar

maja tehnik

sebastian[at]stl.ee

Eline Selgis

kommunikatsioonispetsialist

eline[at]stl.ee

Evelyn Raudsepp

Evelyn on STL-i loovprodutsent, kes hoiab kätt pulsil hooajas kahel lavastusel selle ideealgest kuni viimase kummarduseni, otsib tantsule partnereid teistest kunstiliikidest läbi rahvusvaheliste residentuuride ning välkprojektistab mõtted, mis tunduvad hetkel olulised. Laiemal tegevusväljal ühendab tantsu, etendus- ja visuaalkunste, mis materialiseeruvad just neile vajalikus formaadis.

evelyn[at]stl.ee

Triinu Aron

Olen võtnud endale piloodi rolli deltaplaanil nimega STL: püüan tabada stardihetke, kontrollida tiiba vastavalt tuule suunale ning vigurlendudel käsipidurit tõmmata.

Maapeal olles tähendab see seda, et vajadusel parandan ventilatsioonitorusid, alati on mul tagataskust võtta eksperthinnanguid tantsukunstile, pilvede liikumist jälgides suudan ennustada järgmise viisaastaku külastaja- ja bilansinumbreid ning nõrkushetkedel avastan end taas künkalt alla liuglemas.

triinu[at]stl.ee

Iiris Viirpalu

Iiris tegeleb noorte haridusprogrammiga, valmistades ette nüüdistantsuteemalisi loenguid koolinoortele. Iiris tegeleb ka heategevusliku tantsumaratoni ja teavitusmaterjalidega.

iiris[at]stl.ee

Ingrid Kääramees

Soovite tulla vaatama etendusi lastele või noortele? Soovite liikumise töötubasid lastele ja noortele? Andke mulle märku!

ingrid[at]stl.ee

STÜ juhtimine

STÜ liikmete üldkoosolek on kõrgeim organ, mille pädevuses on näiteks põhikirja muutmine, eesmärgi muutmine, juhatuse liikmete valimine, majandusaasta aruande kinnitamine jne. Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus tavaliselt üks kord aastas.
STÜ -s on üheliikmeline juhatus (Triinu Aron), kes korraldab ühenduse igapäevast tegevust, vastutab organisatsiooni põhikirjalise tegevuse ja pikaajaliste kohustuste eest. Kõik sisulised tegevused lähtuvad tegijate endi soovist ja motivatsioonist ning kestavad seni, kuni on nende järgi on nõudlus ning tegijatel jätkub motivatsiooni neid ellu viia.

STÜ järgib oma tegevuses vabaühenduste tegevuse eetilisi põhimõtteid (link: www.ngo.ee/eetikakoodeks)

STÜ põhikiri
STÜ aastaaruanded 2013 ja 2014