SSSSS
TTTTT
LLLLL

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival NuQ Treff

MERI PUNKTIIRJOONE TAGA
Teater Bouffou
Vaatajatele alates 3. eluaastast.

See lugu sai alguse ajaleheuudisest, mis rääkis ühest kaugest Ida-Euroopa riigist pärit mehest, kelle unistuseks oli näha ookeani. Mees istus oma kodukohas jalgratta selga ja asus maailmamere poole teele. Ta ei mõelnud ohtudele, mis teda teekonnal võivad varitseda, ega võõrastes riikides reisimiseks vajalikele formaalsustele. Ta sõitis läbi mitmete maade, kohtus paljude inimestega … ja peaaegu saavutas oma eesmärgi. Ent enne mereni jõudmist jäi ta reeglite ja seaduste lõksu – ilma pikema uurimiseta peeti ta ametivõimude poolt kinni ning saadeti lennukiga tagasi sinna, kust ta oli oma teekonda alustanud.

Lavastaja, lava- ja nukukunstnik: Serge Boulier
Nukkude ja masinate valmistajad: Serge Boulier, Veronica Gomez Iparraguirre, Séverine Coulon
Helilooja: Alain de Filippis
Mängivad: Jean Quilcet, Séverine Coulon or Nathalie le Flanchec
Kestus: 45 minutit
Väljamõeldud keeltes ja eesti keeles

FÖÖNI PÄRASTLÕUNA
Non Nova
Vanusele alates 5. eluaastast.

Kui pikk on kilekoti eluiga? Kui kaua ta õieti kasutusel on? Väga vähe, võrreldes ajaga, mille ta seejärel maailmas ringi hulkudes veedab, tuulte loopida ja räsida. Siin algab tema tõeline, iseseisev elu. Väike anonüüme kilekott lugematute teiste kilekottide seas, teel lagunematu igaviku poole. Loodetavasti aitavad tugevad tuuled ta üle igast takistusest, üle merede ja mägede, vastu uutele võimalustele, proovima erinevaid elusid.
Õhuvoolude juhitud kilekotitantsija keerleb ja pöörleb Claude Debussy kõige kuulsama teose, ajatu „Fauni pärastlõuna” saatel, mis on omakorda inspireeritud Stéphane Mallarmé samanimelisest luuletusest. Ühtpidi ja teistpidi, üles tõstetud kätega, meeletus liikumises. Ainult helid ja tuule embus.

Lavastaja ja nukukujundaja: Phia Menard
Lavastaja assistent: Jean-Luc Beaujault
Helikujundaja: Ivan Roussel (kasutades Claude Debussy’ teost „Fauni pärastlõuna”)
Etendaja: Jean-Louis Ouvrard
Kestus: 25 minutit
Tekstita


Teater on elus, kui ta suudab tõlkida oma senised kogemused ja tulevikuvisioonid tänast publikut kõnetavasse teatrikeelde. Kõnetada võib nii sisuline sügavus kui ka vormiline üllatus või sümbioos mõlemast. Festival annab suurepärase võimaluse saada kontsentreeritud ülevaade sellest, mis hetkel õhus – nii sisus kui vormis.