Uute koreograafide sari PREMIERE`17 toob sel aastal publikuni Keity Pooki ja Sigrid Savi debüütlavastused „Sünaps” ja „Imagine There´s A Fish“

Keity Pook „Sünaps”

Keity installatiivne lavastus on visuaalne, liikumise ja heli sümbioos. See on võimalus reisida sisemaailmas: vaatleja võib ennast kujutleda mikrotasandile, närvivõrgustiku maailma. Või hoopis kaugeneda kehast ja hõljuda megamaailmas.
Olen puudutus. Liigun elektrilise laengu abil mööda sinu sensoorseid närvikiude su seljaajju kiirusega 100 m/s. Liigun sünapsisse, kust kandub elektrokeemiliste signaalide kaudu informatsioon edasi järgmistesse neuronitesse. Seljaajust juhid sa mind neuronite abil oma ajju. Sinu ajus on vähemalt 10¹² neuronit ning üks neuron võib moodustada sadu kuni tuhandeid sünapse. See on astronoomiline arv – Linnuteel on 2 korda 10¹¹ tähte, seega on Linnutee päris väike võrreldes ajuga. Sul on hiigelaju. Sinu aju teeb järelduse ja otsustab, kas ta peaks seljaaju ja teisi motoorseid neuroneid pidi saatma signaali lihaseni nii, et Sa ennast liigutaksid. Valik on sinu. 
Uusi närvirakke tekib ajus pidevalt, kuid osad neist känguvad, raku keha on küll veel elus, aga sünapsi enam ei toimu. Paraku on suurel osal närvirakkudest vaid kaks valikut: kas püsida elus või känguda ja surra. 

Sigrid Savi “Imagine There´s A Fish

On tuba, kala, iluakvaarium ja kõige selle keskel üks n00bistunud otsija. Samas.
Teadmatus toidab kujutlusvõimet ning võib-olla näeme kala seal, kus teda pole või vastupidi. Küll aga sööbivad vanad juustused tõed endiselt naha alla, muutes pehme ja vastuvõtliku koe üha jäigemaks ning siis sünnib ime – kristalliseerub inimkivim. Kuju võtab settinud mõttelademeist monument. Kuivand julk. See on tõeline sammas.
Lavastus on ekspeditsioon, mis veab end autopiloodil turvalisse tundmatusse.
Romantiseerivalt eneselt küsides:
“What if the PACIFIC BLACKDRAGON never meets the BIG EYE TUNA?”

PREMIERE on Sõltumatu Tantsu Lava sari koreograafidebüüdiks, kuhu igal aastal valitakse kaks koreograafi, kes toovad oma esimese tantsulavastuse suure publiku ette.

Meediakaja:
Annus isikupärast liikumist ja head huumorit. Evelin Lagle. Sirp. 3.03.2017
Kukk või kana, noor või vana. Kaja Kann. Postimees.15.02.2017
Рабарбар. Наша культура. ETV+. 17.02.2017
Keity Pook jättis lavale spontaansuse saapad, millesse Sigrid Savi osavalt sisse hüppas. Erle Loonurm. ERR kultuuriportaal. 14.02.2017
Eesti koreograafid valmistuvad polaaröös esietenduseks. Keiu Virro. Eesti Päevaleht. 18.01.2017
ERR.ee video: kahe PREMIERE’17 debüütlavastuse katkendid. Rene Suurkaev. ERR kultuuriportaal. 7.02.3017
Sel nädalal PREMIERE ’17: kalad närvivõrkudes. Hendrik Alla. Postimees. 7.02.2017
Publikumärgil on külas Keity Pook, Sigrid Savi ja Triinu Aron. Jüri Aarma. Kuku Publikumärk. 11.02.2017
Peagi esietenduvad noorte koreograafide sarja Premiere selleaastased lavastused. Keiu Virro. Klassikaraadio Teatriluup. 17.01.2017

Seotud sündmused