Uute koreograafide sarja PREMIERE kaheksas aastakäik toob 10.veebruaril Sõltumatu Tantsu Laval publikuni Joanna Kalmu ja Sylvia Kösteri debüütlavastused.

Débutante
Antud lavastus küsib: “Kuidas ma soovin ennast kunstnikuna esitleda? Mis juhtub, kui ma pole võimeline enda tegevuse tagamaid verbaalselt edastama? Kuidas turustada ja tõlgendada intuitsioonile tuginevat loomingut?”
Joanna Kalm on lavastus.
Antud lavastus suhestub nähtustega: kunst kui toode ja kunstnik kui toode ning küsib: “Kummale peaks enam tähelepanu pöörama?”
Antud lavastus suhestub käänetega olev ja saav ning käändsõnadega velo ja vaas.
Antud lavastus ihkab liikuda presentatsioonist, definitsioonist ja kultiveeritud kuvandist kaugemale.
Antud lavastus on antud lavastus.
on Antlav Udastus
Ande tunde varast ust
Vaba tahe?
Vaba kun
Joanna Kalm on kunstnik, kelle huvi- ja tegevussfääris on koreograafia, fotograafia, kirjandus ja blogimine. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia bakalaureuseõppe ja Londoni Kaasaegse Tantsukooli diplomiprogrammi. Joanna on tagasihoidlik ekspressionist, keda huvitab argiste ja harjumuspäraste lainesageduste segamine tõsise absurdsuse abil. Talle meeldib leida kunstilist potentsiaali ja väärtust ootamatutest allikatest, olgu selleks vanaema garderoob, kellegi liiga energiline iseloom või maast leitud prügi. Hetkel huvitab teda uudsete situatsioonide
ja keskkondade loome.

Star
Kõik saab alguse kosmilises, tumedas gaasi- ja tolmupilves. Gravitatsioonilisest ebastabiilsusest ning tihedast gaasi kokkutõmbumisest sünnib pilve südamikus täht. Temperatuur tõuseb, suureneb heledus ja pöörlemiskiirus. Tuumas süttivad termotuumareaktsioonid. Süttib iha.
Vesiniku põlemine, heeliumi põlemine, kergemad aatomituumad liituvad raskemaks. Iha kasvab. Põlemine, põlemine, põlemine. Täht kiirgab seni, kuni tal jätkub kütust, sisemist põlemist. Areneb punaseks ülihiidtäheks. Sünteesiprotsessid jätkuvad kuni täht ei suuda enam oma massi tasakaalustada. Variseb kokku ja plahvatab. Supernoova. Järele jäänud tähetolm hajub ilmaruumi ning alles jääb must auk. – Aitäh, et ihaldate enamat. Aitäh, et elate elu täiega. Aitäh, et suudan tuua teie ellu rohkem sära, sädelust, ilu, veel rohkem iha. Aitäh, et panete mind tähele.
Sylvia Köster õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas ning on õpinguid täiendanud Dresdenis Palucca tantsu kõrgkoolis ja Stockholmi teatri- ja filmikoolis (StDH). Tegeleb tantsu, teatri, kehalise miimi ja filmi ühisosa mõtestamise ja piiride laiendamisega. Thalese kaevu kukkumise äpardusest teadlik olles, püüab Sylvia tähti vaadates märgata kuhu astub ja panna tähele ka elu enda ümber.

Lavastus kajab:

Madli Pesti kirjutab Sirbis kunstnike eneseimetlusest. LOE
Jarmo Karing hindab Postimehes esimese tulemise lootusrikkaks. LOE
Sylvia ja Joanna räägivad Jüri Aarmale Publikumärk raadiosaates oma lavastustest KUULA
AK uudised tutvustavad uusi PREMIERE koreograafe ja lavastusi VAATA
Peeter Sauter kirjutab, mida ta nägi esietendusel LOE
Joanna ja Sylvia lendavad Sibris peale ja ütlevad, miks nad seda teevad LOE
Elu24 käis esietendusel ja tegi reportaazi VAATA
Katariina Rebane käis PREMIERE vaatamas VabaLaval ja hämmastub LOE
Joanna Kalm paljastab Elu24-le oma alasti keha VAATA
Sylvia ja Aap lasevad piiluda Elu24-l staari kleidivoltide vahele VAATA
Kultuurisaade Rabarbar küsib, miks kogub balletis populaarsust alasti keha VAATA
Joanna ja Sylvia selgitavad Jaan Leppikule Delta raadiosaates, mida nad tegid KUULA

Seotud sündmused