Kaasaegse tsirkuse lavastus koos elava muusikaga

Tsirkuselavastus pühitseb inimkeha võimeid, selle tugevaid ja nõrku külgi, ilu ja inetust. Koreograafia kulgeb vertikaalsel köiel, pöörlevas Cyri rõngas ja paarisakrobaatika elementides. Intiimse valguse, folkmuusikast inspireeritud muusika ja tsirkusetrikkidest tulvil liikumise abil luuakse võimas atmosfäär. Kogeda saab tundlikku lugu sõprusest, kus alati võib side suurest pingutusest rebeneda. Eelkõige nõuab julgust semudevaheline õrnus ja tähelepanu, et teist üldse õhus riplemas märgata. Tsirkusekunsti jõulise energeetika kõrval esitatakse helli hetki, kus midagi reaalselt juhtub, luuakse uut suhet, et koos edasi minna.
Hullumeelse hüppe sooritamine teadmatusse ei nõua mitte ainult julgust ja valmisolekut läbi kukkuda, pigem eeldab võimatu tegu usaldust kõige ümbritseva vastu.

Circus SaboK nime taha peituvad Saana Leppänen ja Kert Ridaste, kes on uue põlvkonna tsirkuseartistid. Kert on alustanud õpinguid Eestis noorte tsirkuses ja Hollandi tsirkusekoolis AcaPA, Saana alustas õpinguid Soomes noorte tsirkuses, mõlemad lõpetasid 2018. aastal Stockholmi Tantsu- ja Tsirkuseülikooli DOCH. Kerdi erialaks on paarisakrobaatika, Saana on vertikaalse köie artist. SaboK on andnud etendusi üle maailma ja teinud koostööd erinevate kompaniidega, nagu Cirkus Cirkör, Cirkus Nikolajeff, Circus I Love You jt.

Lisainfo: www.duosabok.com