Ma tahaks teha nii, et kõik mulle kuidagi alluks, aga nii, et ma kellegi peal ei talluks.
Ma teen oma mängureeglid.
Ma saan hakkama, ma teen end tugevaks, ma ronin ja hüppan.
Istun kahel toolil, käin kolmes koolis, räägin neljas keeles.
Ma teen kõva häält, ja annan korraliku lahingu.
Ma võidan, kaotan, õpin, kukun, ma trambin ja tukun.
Ma tahan jääda sõpradeks. Ja saada sõpradeks.
Mind huvitab põnev, hoog ja rõõm, loll naer, sassis pea ning hea nali ja… ma tahan teha vastupidi, MÕNIKORD, või lihtsalt teisel ajal teha seda, TEINEKORD.

ZUGA Ühendatud Tantsijate uus lavastus “2 + 2 = 22” puurib reegleid ja korraldusi, nähtavaid ja nähtamatuid kokkuleppeid meie ühises armsas elus lastena ja vanematena, keerab need pahupidi, hiilib kõrvale ja astub mööda, ei paku istet või kutsub enda kõrvale või istub kahel toolil korraga, samal ajal ikkagi koos oma kohta otsides. Selles tegevuses on püüe jõuda kohale, isegi kui seda saadab hüüe “Kohane!”.

Käesolev lavastus on saanud alguse suvel 2019 kui ZUGA Ühendatud Tantsijad käisid Lätis ja uurisid reegleid koos Valmiera Draamateatri näitlejatega – Aigars Āpinis, Elina Dambe, Rihards Jakovlevs ning loodi koos lavastus “Tools to rule”, mis etendus Valmieras Suveteatri Festivalil augustis 2019. Oleme tänulikud nende panusele, mis kajastub ka meie käesolevas lavastuses 2 + 2 = 22.

ZUGA Ühendatud Tantsijad on tantsijaid ja koreograafe koondav ühendus, mis on koos tegutsenud 1999. aastast. Nad on ainus järjepidevalt ja regulaarselt lastele tantsulavastusi loov kooslus Eestis. Zuga jaoks on lapsed ja suured võrdväärsed partnerid, kes jagavad sama maailma ja sama elamise ruumi. Nende lastelavastused on pälvinud tähelepanu ja mitmeid teatri- ja tantsuauhindu (Salme Reegi auhind, Draamakese auhind, Eesti teatri aastaauhind, Sõltumatu etenduskunsti auhind, jne) ning nad on esinenud oma lavastustega nii Eestis kui väljaspool (Soomes, USA-s, Saksamaal, Leedus, Lätis, Hollandis, Palestiinas, Rootsis, Venemaal, Rumeenias, Horvaatias, Poolas, Inglismaal, Hiinas).

_______

Sõltumatu Tantsu Lava on liitunud Heategevusfondiga Aitan Lapsi, mis aitab vähekindlustatud lapsi teatrisse. Vaata täpselt piletiinfot https://stl.ee/mangukava/.

 

Kajastus:

2 + 2 = 22. Kristina-Maria Heinsalu, TantsuKuukiri, detsember 2019

Tantsime reeglitest välja ehk 2 + 2 = 22. Andres Maimik ja Miriam Mia Maimik, EestiPäevaleht, 25. november 2019

Arvustus. Keelan, käsen, loon ja mängin. Annemari Parmakson, ERR Kultuur, 7. november 2019

Põnev, hoog ja rõõm, loll naer, sassis pea ning hea nali. Eveliis ehk Estonian with a Backpack, 30. oktoober 2019

ZUGA-t inspireerib laste mänguloogika. Katrin Tegova, Koreokohvik, 1.oktoober 2019

 

_______

Tähelepanu – tähelepanu, kallid tantsusõbrad!

Eesti Vabariigi valitsuse otsuse kohaselt jäävad tänasest, 13. märtsist kuni 1. maini 2020 ära kõik etendused ning sündmused. Järgime kiirsiolukorra juhised ning hoiame end ja lähedasi.
Samuti postitame jooksvalt Facebooki ja meie kodulehele mängukava muudatusi ja teateid.

Pileteid on võimalik ümber vahetada – edasi lükatud etenduse ajaks ( “2 + 2 = 22” puhul näiteks oktoobrisse või novembrisse – kuupäevad mängukavas) või mõne teise etenduse vastu. 

Püsige terved!
STLi tiim

06.sept

12:00

Sakala keskus, Viljandis – tantsunädal

11.okt

12:00

Sõltumatu Tantsu Lava

11.okt

14:00

Sõltumatu Tantsu Lava

21.nov

12:00

Sõltumatu Tantsu Lava

21.nov

14:00

Sõltumatu Tantsu Lava

Seotud sündmused