Ma tahaks teha nii, et kõik mulle kuidagi alluks, aga nii, et ma kellegi peal ei talluks.
Ma teen oma mängureeglid.
Ma saan hakkama, ma teen end tugevaks, ma ronin ja hüppan.
Istun kahel toolil, käin kolmes koolis, räägin neljas keeles.
Ma teen kõva häält, ja annan korraliku lahingu.
Ma võidan, kaotan, õpin, kukun, ma trambin ja tukun.
Ma tahan jääda sõpradeks. Ja saada sõpradeks.
Mind huvitab põnev, hoog ja rõõm, loll naer, sassis pea ning hea nali ja… ma tahan teha vastupidi, MÕNIKORD, või lihtsalt teisel ajal teha seda, TEINEKORD.

Zuga Ühendatud Tantsijate uus lavastus “2 + 2 = 22” puurib reegleid ja korraldusi, nähtavaid ja nähtamatuid kokkuleppeid meie ühises armsas elus lastena ja vanematena, keerab need pahupidi, hiilib kõrvale ja astub mööda, ei paku istet või kutsub enda kõrvale või istub kahel toolil korraga, samal ajal ikkagi koos oma kohta otsides. Selles tegevuses on püüe jõuda kohale, isegi kui seda saadab hüüe “Kohane!”.

Käesolev lavastus on saanud alguse 2019. a. suvel kui Zuga Ühendatud Tantsijad käisid Lätis ja uurisid reegleid koos Valmiera Draamateatri näitlejatega – Aigars Āpinis, Elina Dambe ja Rihards Jakovlevs. Siis loodi koos lavastus “Tools to rule”, mis etendus Valmieras Suveteatri Festivalil augustis 2019. Oleme tänulikud nende panusele, mis kajastub ka meie käesolevas lavastuses “2 + 2 = 22”.

Zuga Ühendatud Tantsijad on tantsijaid ja koreograafe koondav ühendus, mis on koos tegutsenud 1999. aastast. Nad on ainus järjepidevalt ja regulaarselt lastele tantsulavastusi loov kooslus Eestis. Zuga jaoks on lapsed ja suured võrdväärsed partnerid, kes jagavad sama maailma ja sama elamise ruumi. Nende lastelavastused on pälvinud tähelepanu ja mitmeid teatri- ja tantsuauhindu (Salme Reegi auhind, Draamakese auhind, Eesti teatri aastaauhind, Sõltumatu etenduskunsti auhind, jne) ning nad on esinenud oma lavastustega nii Eestis kui väljaspool (Soomes, USA-s, Saksamaal, Leedus, Lätis, Hollandis, Palestiinas, Rootsis, Venemaal, Rumeenias, Horvaatias, Poolas, Inglismaal, Hiinas).

2 + 2 = 22″ nomineeriti 2020. aastal Salme Reegi nimelisele lasteteatri auhinnale kui “mänguline, kaasav ja mõtteringi avardav lavastus”.

_______

Sõltumatu Tantsu Lava on liitunud Heategevusfondiga Aitan Lapsi, mis aitab vähekindlustatud lapsi teatrisse. Vaata täpselt piletiinfot https://stl.ee/piletid/.

 

Kajastus:

2 + 2 = 22. Kristina-Maria Heinsalu, TantsuKuukiri, detsember 2019

Tantsime reeglitest välja ehk 2 + 2 = 22. Andres Maimik ja Miriam Mia Maimik, EestiPäevaleht, 25. november 2019

Arvustus. Keelan, käsen, loon ja mängin. Annemari Parmakson, ERR Kultuur, 7. november 2019

Põnev, hoog ja rõõm, loll naer, sassis pea ning hea nali. Eveliis ehk Estonian with a Backpack, 30. oktoober 2019

Zugat inspireerib laste mänguloogika. Katrin Tegova, Koreokohvik, 1. oktoober 2019

19.apr

11:00

Sõltumatu Tantsu Lava

19.apr

13:00

Sõltumatu Tantsu Lava

20.apr

11:00

Sõltumatu Tantsu Lava

20.apr

13:00

Sõltumatu Tantsu Lava

Seotud sündmused