“VIVA LA VIDA kuni surm meid lahutab” on olukord, kus kaks tantsijat – Madli Paves ja Joonas Tagel – osalevad kokkuleppelises mängus, mille üheks reegliks on liikumise jätkuvuse tagamine. Nad tantsivad – ja seda pikalt –, koos ja üksi. Ent vastupidiselt perfektsele sooritusele ja soovile mägesid vallutada, paljastub nende soorituses vormi ja süsteemi rõhumine ja mängu paratamatus.

Lavastus on inspireeritud eelmise sajandi tantsumaratonide nähtusest, kus kestuselisest tantsimisest sai tantsijatele ellujäämismehhanism ja publikule avatud ekspluatatiivne näitemäng. Kontsert-tantsulavastus “VIVA LA VIDA kuni surm meid lahutab” uurib tantsu „töö“, „kapitalismi“ ja „läänelikkuse“ kontseptsioonide kontekstis ning toob esile pideva pürgimise ja inimeselt maksimumi eeldava loosunglikkuse ja saavutussõltuvuse. Samas ka võimaluse jätkuvast liikuvusest ammutada teotahet – ja võimekust ning inspiratsiooni, nii ehk ka publikut motiveerides.

Nagu ka tantsumaratonidele, on lavastuse oluline osa originaalmuusika live’is, mille on loonud ning esitavad Florian Wahl ja Liina Saar. Muusika dikteerib nii tantsijate liikumist kui lavastuse kulgu.

Lavastusmeeskond
Koreograaf-lavastaja: Joanna Kalm
Koreograaf-etendajad: Madli Paves ja Joonas Tagel
Helikunstnikud-etendajad: Liina Saar ja Florian Wahl
Kunstnik: Arthur Arula
Valguskunstnik: Emil Kallas
Uurimistöö autor: Madli Teller
Kestus: 2+ h
Produktsioon: Sõltumatu Tantsu Lava
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Viljandi Koidu seltsimaja residentuur, Muhu Leib

Lisaks esietendusele näeb lavastust veel 6., 7., 27. ja 28. detsembril kell 19.00 Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi Loomelinnakus, piletid müügil Piletilevis.
Lavastust toetab Kultuurkapital.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus, mis on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana. STL pakub avatud platvormi sellega seonduvatele tegevustele, toob välja koreograafide ja tantsutruppide lavastusi, pakkudes tuge ideede vormistamisel ja produtseerides lavastusi.

Lisainfo ja kontakt:

Evelyn Raudsepp
produtsent
+372 5804 2154
Sõltumatu Tantsu Lava
www.stl.ee

Fotode autor: Sohvi Viik
Videod: Piibe Kolka

Lavastuse ürituse leht Facebook’is: https://www.facebook.com/events/109456536494238/
Lavastuse kodulehekülg: https://stl.ee/lavastus/viva-la-vida-kuni-surm-meid-lahutab/