Sõltumatu Tantsu Lava maikuu programm toimub veebis, kuid osaliselt juba ka värskes õhus.

8. mail kell 15 peab Soome lavastaja ja kunstnik Teemu Mäki Zoomi keskkonna vahendusel loengu “What is artistic research?” Teemaks on loomeuurimus kunstnike vaatenurgast. Miks mõned kunstnikud viivad läbi loomeuurimust? Mis on kõige levinumad 4-5 erinevat loomeuurimuse tüüpi? Kuidas saavad kunst ja teadus eksisteerida koos kunstiteoses? Neile küsimustele Mäki oma loengus vastuseid otsibki.

Loeng toimub STLi uurimisresidentuuri raames ja on kõigile huvilistele tasuta.
Link loengule: https://zoom.us/j/98730140586

8. mail kell 19 ootab STL kõiki osa saama teatrite ühisaktsioonist “Eesti teatri päästmine”. Otseülekanne toimub http://elektron.live keskkonnas. Ettekantava näidendi on loonud Piret Jaaks, Urmas Vadi, Mart Aas ja Ott Kilusk, projekti koordineerib Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Esitavad Tartu Uue Teatri, Endla, Ugala, Rakvere Teatri, Vanemuise, Tallinna Linnateatri, Vene Teatri, Kanuti Gildi SAALi, Sõltumatu Tantsu Lava, VAT Teatri, Piip ja Tuut Teatri ja e¯lektroni ühendatud jõud.
Lähemalt: https://www.facebook.com/events/342872110010367/

16. mail kell 12–15 korraldab STL liikumise töötoa õues, koht on veel selgumas.
Töötoa viib läbi Joanna Kalm. Koos osalejatega avastatakse, milline on loomulik keha, olek ja liikumine ning missugune võiks olla anorgaaniline keha, olemus ja tants.
Joanna Kalm: “Töötoas kõrvutame keha ja liikumise orgaanilisuse liikumise võimaliku tehislikkuse ja masinlikkusega. Katsetame liikumisuurimuslikult erinevaid tänavatantsule omaseid tehnikaid nagu isoleerimine, waving, popping, ticking, slow ja quick motion ning toome need dialoogi isikliku liikumiskeelega. Proovime üheskoos leida vastuse küsimustele, missugune on tehislik liikumine ning mis juhtub meie olemusega, kui masinlik mõtlemine kehasse siseneb?”

Maksimaalne töötoas osalejate arv on 10 inimest.
Registreerimine ja info:
https://stl.ee/tootuba/liikumise-tootuba-orgaaniline-masin/

Värskes maikuu Koreokohviku postituses “Isolatsioon 1.0 ehk Kodus ja võõrsil” uurisime 7 tantsukunstnikult, kuidas nad on isolatsiooniga toime tulnud, nii kodus kui võõrsil. Sõna saavad ja soovitusi jagavad Keity Pook, Johhan Rosenberg, Raho Aadla, Rūta Pakalne, Siim Tõniste, Teet Kask ja Üüve-Lydia Toompere.
Koreokohvik: https://stl.ee/isolatsioon-1-0/

Soundcloudi vahendusel on 12.-18. mai kuulatav Kai Valtna loeng “Mis on keha ja kus on keha? 2.0”, 19. – 25. maini Susan Kozeli loeng “Threshold Choreographies: Internal, External, Virtual”. Mõlemad loengud toimuvad STLi uurimisresidentuuri raames.

Endiselt on käimas ka Koreograafiraamatu kampaania.
Loe lähemalt: https://fienta.com/et/koreograafiraamat