3. mail kell 19.00 esietendub Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi Loomelinnakus uuslavastus „Fluids“ koostöös auhinnatud Soome etenduskunstitrupiga W A U H A U S. Koostööprojektis osalevad Eesti tantsijad Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ning Rootsi näitleja Salla Loper.

Soome etenduskunstitrupi W A U H A U S liikmed loovad laval tingimused totaalseks libeduseks, kus inimkeha ei saa täielikult oma keha kontrollida. Etendajate kõrval on keskne materjal loodavas lavastuses J-Lube’il – pulber-libestil, mis on võrdselt populaarne veterinaaride ja pervertide hulgas. Värvitu aine teeb hõõrdumise ja liikumise peaaegu võimatuks, seega iga väiksemgi liigutus vajab peenelt kontrollitud kehakasutust ja osavust. Tuleb ümber hinnata oma tegevused ja liikumised. Tuleb loobuda täiuslikkuse poole püüdlemisest, sest olukord on pidevas muutumises. Lavastuses “Fluids” on kehad haavatavad, piiratud ning sulavad teineteise.

“Fluids” kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus.

Lavastuse idee sündis W A U H A U Si 2014. Aasta lavastuse “Dirty Dancing” lõpustseenist, mis kulmineerus samuti tänu libedale materjalile ning kus tänu sellele sündis suurejooneline koreograafia. Publiku esmane reaktsioon oli puhas ja vahetu rõõm ning W A U H A U S soovis samalt lähtepunktilt edasi töötada.

Lavastajad Jarkko Partanen ja Anni Klein on lavastuse tegemisel põnevil: “Koostöö Eesti tantsijatega on olnud suurepärane, kuigi selle materjaliga töötamine on olnud väga lustlik, on sel ka omad riskid. Aga praegu töö sujub ja usume, et lavastus pakub ka publikule palju lõbusat ja põnevat kaasaelamist,” on Partanen siiski enesekindel.

Lisaks esietendusele 3. mail, tullakse lavale veel ainult 9. ja 10 mail kell 19.00 Sõltumatu Tantsu Laval. Piletid müügil Piletilevis.

W A U H A U S on ennegi  käinud Eestis etendusi andmas, kuid lavastus on esmakordne koostöölavastus, kus osalevad Eesti tantsijad ning Rootsi näitleja. See on ka üks väheseid Soome-Eesti suunalisi koostöölavastusi tantsuvaldkonnas.

W A U H A U S on Helsingis resideeruv auhinnatud kunstnike kollektiiv, aktiivne kaasaegses etenduskunstis. W A U H A U S konstrueerib seisundeid ja ruume, kus publikul on võimalus alternatiivseteks kogemusteks. Nende töid iseloomustab esteetika, kus erinevad elutud üksused ja materjalid eksisteerivad koos ning segunevad etendajatega. Lavastustes on materjalid samaolulised, kui etendaja tegevus laval. Vaata lisaks www.wauhaus.fi

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi.