Sõltumatu Tantsu Lava publiku 2018. aasta lemmiklavastus on FLUIDS!

Ka sel aastal toimus Sõltumatu Tantsu Laval publiku lemmiku valimine, milles osalesid viis 2018. aastal esietendunud lavastust, kuid võimalik oli hääletada ka muude projektide poolt. Kõige enam anti hääli STL-i ja kunstikollektiivi W A U H A U S koostöölavastusele “FLUIDS”. Vastajad tõid lavastuse puhul välja sümpaatsed ja meisterlikud etendajad, materjali hea käsitluse, meeldiva esteetika ja lavastuse originaalsuse.  

Lavastuses “Fluids” loob Soome etenduskunstitrupp W A U H A U S laval tingimused totaalseks libeduseks, kus inimkeha ei saa täielikult oma keha kontrollida. “Fluids” kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus.

Lavastus on esmakordne koostöölavastus, kus osalevad Eesti tantsijad Joanna Kalm, Karolin Poska, Sigrid Savi, Joonas Tagel ning Soome-Rootsi näitleja Salla Loper.

W A U H A U S on Helsingi kunstikollektiiv, mis tegutseb peamiselt nüüdisaegse etenduskunsti vallas. W A U H A U S-i tööd võtavad mitmeid eri vorme, kuid nende tööde keskmes on sageli materiaalsus, publikuliikme keha, empaatia ja tugev audio-visuaalne kontseptsioon.

Alates esietendusest 3. mail 2018 Sõltumatu Tantsu Laval on “Fluidsi” meeskond lavastust näidanud Moskvas ja Riias, 2019. aastal on etendused plaanitud Vilniuses.