STLi uurimisresidentuur võtab seekord fookusesse tantsust kirjutamise, julgustades analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsu lavastusi ja koreograafide loomingut. 2022. a. septembrist kuni 2023. a. märtsini toimuvad residentidele regulaarsed kohtumised, mis tutvustavad kaasaegse tantsu spetsiifikat, tantsukriitiku jaoks vajalikke töövahendeid ning võimaldavad süveneda tantsu kui spetsiifiliselt keha- ja liikumispõhise kunstivormi, vaadeldes selle seotust ka teiste etenduskunstide komponentidega.

Tantsukriitika uurimisresidentuuri ootame 5. septembrini kandideerima erinevatest kultuurivaldkondadest nii kogenud kui alustavaid kirjutajad, kes tahaksid avardada oma analüüsivälja just tantsu ja koreograafia kontekstis.

Residentuur toimub osaliselt koostöös kunstiteadlase Maarin Mürgi veetava Proloogkooli Kriitikakooliga, et soodustada arutelu, kirjutajate mõttevahetust ja sisulist tuge. Ühiselt toimuvad sissejuhatav loeng ja väljajuhatav kohtumine ning avalikud, kriitika positsiooni erinevates valdkondades analüüsivad vestlusringid.

(Kui sind huvitab rohkem kunstikriitika suund, kandideeri Proloogkooli kriitikakooli: https://proloogkool.eu/vabaharidusprogramm)

Residentuuri programm:

 • 13 kohtumist igal kuul 21. septembrist kuni 15. märtsini, üle nädala kolmapäeviti kl 16:00–18:00; sealhulgas:
  • 4 teksti/arvustuse kirjutamine
  • 4 lavastuse analüüs
  • 3 kohtumist kriitikutega
  • 8 loeng-seminari, sh 1 sissejuhatav loeng ja 1 väljajuhatav kohtumine
 • Lisaks ühised lugemised ja etenduste külastused

Kohtumised toimuvad kolmapäeviti, üle nädala, kell 16.00 – 18.00. Uurimisresidentuuri sisulise selgroo annavad lisaks tekstide kirjutamisele ja ühistele lugemistele ka 4 loeng-töötuba residentidele, mis annavad praktiliste ja personaalsete kohtumistena osalejatele võimaluse tutvuda süvitsi tantsukriitiku töövahenditega. Samuti toimuvad mõned ühised etenduste külastused (ajakava täpsustumas).

Tutvu täpsema ajakavaga SIIN.

 

STL-i tantsukriitika residentuuris osalejatelt oodatakse:

 •  vähemalt kümnel kohtumisel osalemist
 • tekstide kirjutamist ja lektüüri lugemist kokkulepitud ajaks
 • aktiivset panustamist ühistesse vestlustesse 
 • võimalusel arutelude iseseisvat juhtimist


Töökeel on eesti keel, v.a. üks seminar ja üks loeng inglise keeles.

Osalejatele on määratud kogu residentuuris osalemise eest Eesti Kultuurkapitali stipendium 800€.

Residentuuri saame vastu võtta kuni 5 osalejat.

Kandideerimiseks palume täita avaldusvorm 5. septembriks.

 

Rohkem infot:
https://stl.ee/residents/tantsukriitika-uurimisresidentuur-2022-23/