Meelelahutuslik tantsumaraton kutsub jõulupingeid ja aasta raskusi maha tantsima ning raputama endalt kaasaja ühiskonna rõhuv raske müra. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures tõsta esile ka neid, kel eri põhjustel liikumine raskendatud. Üritus on heategevuslik – spetsiaalselt sündmuseks avatud annetusliinil kogutud summa läheb liikumisraskustega inimeste rehabilitatsioonikeskuse külastuste toetuseks.

Tantsuline vastupidavustest kestab 12 tundi, mille vältel valvavad kohtunikud osalejate reeglitest kinnipidamist ja hindavad tantsu. Igal tunnil mängib muusikat erinev DJ ning õhtut juhivad õhtujuhid Helen Sürje ja Laura Prits, kelle ülesanne on ka võistlejaid turgutada. Plaate keerutavad teiste seas Heidy Purga, Raul Saaremets, Rain Tolk ja Katja Adrikova.

Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena. Publik on oodatud võistlejaid toetama ja oma sõpradele kaasa elama. Osalejaks saab end registreerida 8.-22. detsembrini STL-i kodulehel: www.stl.ee

Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–30. aastate Ameerika Ühendriikides, kus suure depressiooni ajastul sai tantsimisest vahend raske olevikuhetk unustada. Tänapäeval on see laialt levinud USA ülikoolides heategevusliku üritusena. Sündmusega tutvustatakse tantsumaratoni kui kultuurinähtust ja soovitakse suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust.

STL seisab hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuude- ja raskustega inimeste esindamise ja nende õiguste eest seismisega.

Tantsumaratoni toetavad Tallinna Linn, Telliskivi Loomelinnak, Piletilevi, Bambona puuviljad, HeyDay mahlad, Ampstükk energiasnäkid.

Vaata lisa:
www.stl.ee
www.elil.ee

Lisainfo:
Iiris Viirpalu
iiris@stl.ee
STL-i projektijuht