Sõltumatu Tantsu Lava kevadhooaeg pakatab värsketest ideedest ja avaldab pehmet vastupanu tuttavlikule alustades uusi koreograafe tutvustava sarjaga PREMIERE  ning lõpetades võistlussarjaga Battlejämm.

Hooaja alguse puhul on STLi etendustele võimalik soetada pilet vaid 10 euroga. Sooduskampaania kestab 10. – 17. jaanuarini. Pileteid on piiratud koguses!

Veebruari keskel jõuavad publikuni PREMIERE sarja uued debüüdid koreograafidelt Liisi Hintilt ning Unholy Trinitylt (koosseisus Annabel Tanila, Daniela Privis ja Kärt Koppel). Lavastuses “Ka vaikus oli väljakannatamatu” otsivad Liisi Hint ja Maria Ladopoulos viise, kuidas sisemaailma keerdkäikudest leitud absurdi välispidiseks pöörata. Trio Unholy Trinity keerab aga endale omaselt volüümi põhja, loob koos professionaalse tantsuõpetaja Birgit Plaseriga meelelahutusliku etendusruumi ning ärgitab publikut endaga kaasa mõtlema ja liikuma lavastuses “So You Think You Can Dance”. Mõlemad lavastused esietenduvad 16. veebruaril.  

Märtsis  on esmakordselt võimalik Eestis näha  Laura Cemini (Itaalia/Soome) ning Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) lavastust “How the Land Lies”. Tantsulavastus viiele tantsijale ja kolmele LED-tabloole on loodud koostöös Eesti koreograafi Keithy Kuuspu ja kohalike immigrantidest tantsijatega. “How the land lies” on Sõltumatu Tantsu Lava rahvusvaheline kaasproduktsioon, mille Eesti esietendus on 30. märtsil.

Aprill on roheluse ja tärkamise päralt ning toimub järjekordne avatud platvorm “Greenfield”, kus eri valdkondade kunstnikud saavad oma valmimisjärgus töid ette näidata ning teiste loojate ja publikuga dialoogi astuda. 25. ja 27. aprillil muutub aga STL-i lava taaskord libedaks etenduskunstitrupi W A U H A U S lavastusega “Fluids” ning võimalus on jälle osa võtta samateemalisest populaarsest töötoast “Jääl”. 

Maikuus hakkab Sveta Grigorjeva otsima radikaalse(l)t pehmust ja võimalusi, kuidas saab horisontaalses olekus aega veeta. 5. mail esietenduv lavastuse „Tantsud, mille saatel uinuda, unistada ja vastupanu osutada“ on Grigorjeva pehme vastus agressiivsele, sõjakale ja patriarhaalsele maailmale, otsides sellele alternatiivi tundlikkuses, naiselikkuses, pehmuses, sensuaalsues ja hüperemotsionaalsuses. 

Valeria Januškevitš, Keity Pook, Sigrid Savi ja Kadri Sirel rändavad taaskord mööda lünklikke mälupilte ehitades sildu mineviku, oleviku ja tuleviku vahel. Lavastus “Artefakturism: farsid ja varemed” etendub 17.-18. mail.

Kevadhooaja lõpetab juunis neljandat korda toimuv Battlejämm, mis kutsub tantsijaid eksperimenteerima enda keha, ruumi ja ajaga. Lisaks rikastavad kevadhooaega lavastustega kaasnevad  Sõltumatu Tantsu Arutelud,  lavastustest inspireeritud liikumise töötoad ning tantsukriitika uurimisresidentuuri avalikud loengud