PRESSITEADE
30.11.18

Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit (ELIL) kutsuvad aasta lõpul kõiki tantsima võrdsete liikumisvõimaluste nimel.

29. detsembril kell 12-00 toimuval heategevuslikul tantsumaratonil kogutakse raha liikumispuudega noorte heaks. Teist aastat toimuv tantsumaraton toob ühte saali kõrvuti tantsima nii professionaalsed tantsijad-koreograafid, harrastajad kui ka liikumiseks abivahendit kasutavad liikumishuvilised.

tantsumaraton

Korraldajad soovivad pöörata tähelepanu liikumisele kui eneseväljenduse ja kunsti vormile, millega saavad tegeleda kõik, olenemata füüsilisest ettevalmistusest või vormist. Nii soovitakse maratoniga kutsuda inimesi üles ühiskondlikule solidaarsusele.

ELIL-i tegevjuht Lili Tiri: “ELIL-i eesmärk on suurendada liikumispuudega inimeste huvi ja teadlikkust tantsust ja sellest, et ükskõik, mil moel sa tantsid või liigud, see on aksepteeritav ja sinule endale hea ning kasulik. Sel aastal osalevad liikumispuudega tantsijad on erineva võimekusega olles manuaal- või elektriratastooli kasutajad, liiguvad tugiraami või karkude abil. Nende eesmärk on olla eeskujuks ning kutsuda teisigi Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu Sõpruse pst 151a spetsiaalset treeningsaali kasutama – tants võib olla üks sotsiaalse rehabilitatsiooni vorme.”

Tantsumaraton teeb sel aastal koostööd Eesti Breigiliidu ja Eesti Tantsuspordi Liiduga ning tantsustuudiotega, et tuua erinevate tantsustiilide harrastajad ühele põrandale kokku. Liikumisharrastuse kujunemine on oluline nii laste, noorte kui täiskasvanute seas ning tants võimaldab saada energiat, suhelda teiste inimestega ning ka oma tunnetega kontakti saada.

tantsumaraton

Tantsumaratoni 12 tunni vältel mängivad muusikat DJ-d. Õhtujuhid ergutavad tantsijaid ning žürii jagab välja erinevaid auhindu. DJ-de seas on ka Riigikogu liige ja raadiosaatejuht Heidy Purga, näitleja Rain Tolk, plaadipoe omanik Madis Nestor ja lavastaja Ingomar Vihmar.

Osalejatele on avatud registreerimine kodulehel kuni kohti jagub. Kõik huvilised saavad aga kohapealt soetada toetajapileti ning tulla 29. detsembril Sõltumatu Tantsu Lavale võistlejaid ergutama ja kaasa tantsima. Eelmisel aastal maratonil osalenud ratastoolitantsija Helen Bokmann kinnitab, et tantsumaraton on vahva kogemus. “Enne tantsumaratoni algust olin ebakindel, kas saan sellega ikka hakkama ja kuidas teised tantsijad minusse suhtuvad. Aga juba esimesel tunnil adusin, et tantsime kõik koos ühe eesmärgi nimel ja tundsin end mugavalt. Mina tantsisin järjest 9 tundi ja osalen kindlasti ka sel aastal. Tahan enda aega ületada!”

Sõltumatu Tantsu Lava on Eestis ainuke kaasaegsele tantsule pühendunud etenduskeskus, kus tuuakse välja tantsulavastusi, korraldatakse töötubasid ja spetsiaalset haridusprogrammi.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit seisab hea liikumispuudega inimeste õiguste ja kaasamise eest ning osutab alates 2015. aastast rehabilitatsiooniteenust puudega lastele ja täiskasvanutele.

Lisainfo ja registreerumine:

www.stl.ee/tantsumaraton

projektijuht Iiris Viirpalu, iiris@stl.ee