Sõltumatu Tantsu Lava uus hooaeg algab Keithy Kuuspu “Läbi kukkumise” etendustega. Lavastus on valitud festivali draamamaa.weekend programmi, mis tutvustab teatriprofessionaalidest väliskülalistele viimaste aastate silmapaistvamaid Eesti lavastajaid ja nende teoseid, see annabki võimaluse Kuuspu “Läbi kukkumist” ka veel kohalikul publikul näha viimaseid kordi Tallinnas, 7. ja 8. septembril kell 19 Telliskivi Rohelises saalis. Lavastuses kohtuvad viis õrna keha hapra kipsi ja jõuliste metallstruktuuridega, mille keskel viiakse läbi liikumiste kordusi, mis asetsevad kuskil funktsionaalsuse ja tarbetuse piirimail. Kuuspud huvitab eelkõige hetk enne murdumist, enne alla andmist või loobumist, enne tasakaalu lõplikku kaotamist. Lavastaja ja koreograaf on Keithy Kuuspu, etendajad Liisa Saaremäel, Martina Georgina, Agnes Ihoma, Anumai Raska ja Arolin Raudva.

Algava hooaja esimese esietenduse toob publikuni Sveta Grigorjeva, kes on loomas seitsmele tantsijale liikumist, milles võltsitakse, häkitakse ja remiksitakse erinevaid stiile ja tehnikaid, et leida kuidas ja mille põhjal me arvame teadvat, et me midagi teame või oskame. “Fakerz” esietendub Narvas 25. septembril. Laval on Üüve-Lydia Toompere, Julia Koneva, Helena Pihel, Siim Tõniste, Kaie Küünal, Rauno Zubko, Indrek Kornel. Helikujunduse loob Alvin Raat, valguse Karolin Kuusk, lavakujunduse Mara Kirchberg.
Tallinna etendused on Vaba Lava saalis 1. ja 2. ning 26. ja 27. oktoobril.


8. oktoobril esietendub Helena Krinali ja ZUGA Ühendatud Tantsijate koostöös lavastus “Häbi”, milles uuritakse kehaliselt häbi väljendusi, reaktsioone, kokkupuutepunkte ja mõju. Olles täiesti põhjendatud emotsionaalne reaktsioon iga inimese elus, on häbi, sageli tahtmatult, ääretult kaval mehhanism nii eneseregulatsiooniks, enesekaitseks kui ka teiste inimeste käitumise piiritlemiseks ja kontrolli all hoidmiseks. Koostöös tantsijatega loob lavastaja kehalis-sensoorse atmosfääri, mille kaudu püütakse mõjutada ka publiku mõtteid, tundmisi ja tundlikkust häbi suhtes. Lavastaja on Helena Krinal, etendajad Helen Reitsnik, Tiina Mölder ja Ajjar Ausma, lavastuse kunstnik on Keili Retter, dramaturg Katrin Tegova, valguskunstnik Oliver Kulpsoo ning helilooja Liisa Hirsch. Etendused 8., 9., 12. ja 15. oktoobril Tallinnas aadressil Ülase 16. Lavastuse produtsent on Väike Objekt A, kaasprodutsent Sõltumatu Tantsu Lava.

STL jõuab sel sügisel kolmele välisfestivalile Norras. ZUGA Ühendatud Tantsijate koguperelavastus “2+2=22” etendub Kristiansandis Norra Assitej Festivalil “Talk to Me!” 24. ja 25. septembril ning Kenneth Flaki ja Külli Roosna “Two Body Orchestra” etendub nii Hammerfest DanseFestival Barentil 11. novembril kui Pixel Festil Bergenis 19. novembril.

Detsembris etendub koroonapiirangute tõttu mitmeid kordi edasilükkunud soome-taani koreograafi Taneli Törmä kaasaegne diskotantsu lavastus „Open Your Heart“, milles otsitakse diskotantsu esteetika kaudu täiskasvanutes kadunud tantsurõõmu, küsides, millal me viimati tõeliselt tantsisime ning kas tantsimine pakub meile naudingut?
Laval on koreograaf Taneli Törmä ise ja taani tantsija Camilla Brogaard, lisaks 7-10 kohalikku noort tantsijat Eestist. Törmät huvitab, kuidas koos kohalike noortega tänapäevast diskotantsu esteetikat ja tuuma kohandada kogukondlikku situatsiooni, mille eesmärgiks ei oleks enam esinemine ega võistlemine, vaid tantsivate inimeste koos olemine ja sellest naudingu saamine. Etendused 11. ja 12. detsembril Sõltumatu Tantsu Laval.

STL alustab sel hooajal ka tantsukunstnike residentuuridega, mille fookuses on koreograafia, tants ja liikumine avalikus ruumis. Residentuuri eesmärk on mõtiskleda, katsetada ja uurida koreograafia ning liikumise võimalusi ja suhet avaliku ruumiga. Avalikule kutsungile ideid esitanute vahel valiti välja 5 residentuuri, mille raames hakkavad residendid oma teemadega tööle 2021/2022 hooaja jooksul: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.