Sõltumatu Tantsu Laval on hea meel anda teada rahvusvahelise žürii poolt välja valitud Eesti tantsuprofessionaalidest ja teostest, mis osalevad 19.–21. maini Tallinnas toimuval Balti Tantsu Platvormil. 

Avaliku kutsungi teel laekus platvormil osalemiseks kokku 104 taotlust lavastusteks, pitching-esitlusteks ja töötubadeks, neist 36 Eestist. 

Eesti lavastustest valiti seekordsele Balti Tantsu Platvormile Mart Kangro “Enneminevik” ja Jette Loona Hermanise ning Johan Rosenbergi “Eden Detail” (mõlemad koostöös Kanuti Gildi SAALiga) ning loomekoosluse Olmeulmad teos “Olmeulmad: Sanctum textum*” (*“Pühakude”). Lisaks etendusprogrammile tutvustab igast Balti riigist ca 5 loomingulist kooslust ennast pitching– ehk esitlusprogrammis festivali väliskülalistele. Eestist osalevad pitchingul Sveta Grigorjeva, Üüve-Lydia Toompere ja Siim Tõniste, Zuga Ühendatud Tantsijad, The Biofilm Sisters kollektiiv ning Maria Metsalu. Töötube viivad läbi Külli Roosna ja Kenneth Flak ning Üüve-Lydia Toompere.

(“Olmeulmad: Sanctum textum”. Foto autor Alissa Šnaider)

Rahvusvahelise žürii kaheosaline valikuprotsess 2022. aasta programmiks toimus kõigepealt lokaalselt igas Balti riigis eraldi ning seejärel jaanuaris ühise lõppvooruna. Eelvaliku žürii oli igas riigis erinev, kuid kõikjal oli selle koosseisus üks rahvusvaheline ja kaks kohalikku eksperti. Eesti žüriisse kuulusid koreograaf ja õppejõud Jüri Nael, Eesti teatriagentuuri väliskoordinaator ja teatriekspert Liisi Aibel ning Helsingi Moving in November festivali kuraator Kerstin Schroth

Lõppvaliku rahvusvahelisse žüriisse kuulusid eri riikide etenduskunstide valdkonna professionaalid: Kerstin Schroth, Norra CODA tantsufestivali kunstiline juht Stine Nilsen, Läti Uue Teatri Instituudi juhataja Bek Berger, Venemaa kaasaegse tantsu kuraator ja uurija Nastya Proshutinskaya ning aasia ja euroopa mitmete tantsukunsti koostööprojektide kuraator Gwen Shin-Yi Chang. Žürii sai valida Balti Tantsu Platvormile igast Balti riigist 3 lavastust, 5 pitching-esitlust ja 1 töötoa.

2022. aasta Balti Tantsu Platvormi programm koos ajakavaga avalikustatakse märtsis, mil algab ka piletimüük. Etenduskunstide valdkonna professionaalidele kuulutatakse platvormil osalemiseks registreerimine välja lähinädalail kodulehel www.balticdance.org

Balti Tantsu Platvormi ülevaatefestival toimub Tallinnas 19.–21. maini.
Edaspidi hakkab Balti Tantsu Platvorm toimuma üle aasta eri Balti riigis kolmepäevase platvorm-festivalina, kus igast Balti riigist on esindatud kolm tantsulavastust, üks töötuba ning pitching-sessioonid, kus tantsukunstnikud saavad tutvustada ennast ja oma projekte rahvusvahelistele kuraatoritele.

Balti Tantsu Platvormi toetavad Põhjamaade Kultuurifond, Baltimaade Kultuurifond, Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Läti Vabariigi kultuuriministeerium, Läti Kultuurkapital, Leedu Kultuurinõukogu, Leedu Vabariigi kultuuriministeerium.

Balti Tantsu Platvormi ametlik koduleht: www.balticdance.org

Balti Tantsu Platvormi info Sõltumatu Tantsu Lava lehel: stl.ee/projekt/balti-tantsu-platvorm