Sõltumatu Tantsu Lava uute koreograafide programm PREMIERE alustab kümnendat hooaega suuremalt ja rahvusvahelisemalt kui kunagi varem. Uue hooaja residendid on valitud: PREMIERE residentuuri tulevad Sanghoon Lee Lõuna-Koreast, Grėtė Šmitaitė Leedust, kes töötab ja loob hetkel Saksamaal, Anni Zupping Eestist, Nicole Michalla ja Laura Witzleben Saksamaalt ning Jana Jacuka Lätist.

Sõltumatu Tantsu Lava korraldatava uutele koreograafidele suunatud programmi PREMIERE laekus koguni 100 avaldust eri riikide tantsukunstnikelt. Lisaks Eestile saabus avaldusi muuhulgas Lätist, Poolast, Prantsusmaalt, Iisraelist, Itaaliast, Mehhikost, Saksamaalt, Venemaalt, Egiptusest, Lõuna- Aafrikast ja Armeeniast.

PREMIERE programm

Avalduste seast tegid valiku eesti ja läti tuntud tantsu- ja etenduskunstnikud Karl Saks, Ruslan Stepanov, Tiina Mölder, Ajjar Ausma, Kaja Kann ja Andrejs Jarovojs, kes on ühtlasi ka programmi mentorid.

PREMIERE on mõeldud neile, kes on otsustanud luua oma esimese professionaalse avaliku tantsulavastuse. Valitud viiele koreogra

afile tähendab programmis osalemine aasta aega kestvat rahvusvahelist koostööprojekti, mis kulmineerub esietendusega 8. veebruaril 2019 Sõltumatu Tantsu Laval.

Järgmise sammuna kohtuvad kõik residendid suve algul ​Eestis Pardimäe residentuuris, kus Kaja Kannuga töötatakse läbi koreograafide ideed ja kontseptsioonid. Residentide esimene avalik loomingu ettenäitamine on 14. septembril Sõltumatu Tantsu Lava hooaja avamisel. Samal õhtul selgub ka kaks koreograafi, kes saavad võimaluse PREMIERE raames oma ideed edasi lavastuseks arendada.

 

PREMIERE on üheksa aasta jooksul tutvustanud 29 tantsukunstnikku. Sari on püünele toonud Sigrid Savi, Keity Pooki, Sylvia Kösteri, Joanna-Karoline Kalmu, Maarja Tõnissoni ja Arolin Raudva, Mari-Liis Eskussoni, Üüve-Lydia Toompere, Helena Krinali, Triin Martsi, Svetlana Grigorjeva, Christin Luntsi, Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palmi, Siim Tõniste, Jaan Ulsti, Karl Saksa, Kati Juuriku ja Helena Piheli esimesed tantsulavastused. Mitmed sarja lavastused on olnud nomineeritud ja auhinnatud ka Eesti teatriaasta auhindade tantsulavastuse kategoorias.

Sarja toetavad Eesti Kultuurkapital, Pardimäe Lokaal, Ģertrūdes ielas teātris  ja Dansearena Nord.