Sõltumatu Tantsu Laval on hea meel kuulutada, et avatud on uus taotlusvoor PREMIERE 2023 programmi kandideerimiseks!

PREMIERE on platvorm, mis toetab (tantsu-)kunstnikke oma esimese tantsulavastuse loomisel. Programmi raames aitame publikuni tuua kahe kuni kolme looja esimese tantsulavastuse, mis esietendub 2023. aasta veebruaris.

Kandideerimise TAOTLUSVORM on leitav SIIT!

Tähtaeg kandideerimiseks on 23. veebruar 2022.

PREMIERE’i on kandideerima oodatud nii koreograafid, tantsijad, etenduskunstnikud kui teiste kunstivaldkondade loojad, kes soovivad publikuni tuua oma esimese tantsulavastuse. Lavastuse toimumiskohaks võib olla nii STL-i saal kui muu avalik või eraruum, mis toetab lavastuse ideed.

Taotluste puhul peame oluliseks kaasaegset lähenemist tantsukunstile ja terviklikku arusaama, kuidas ideest lavastus sünnib.
Valiku, milliseid ideid toetada, teeb STL-i meeskond koosseisus Triinu Aron, Evelyn Raudsepp ja Marie Pullerits 1. aprilliks 2022.

Lisainfot programmi võimaluste kohta leiab PREMIERE’i veebilehelt.

PREMIERE on 2009. aastal alguse saanud sari lavastajadebüüdiks, mis pakub koreograafidele professionaalset platvormi oma esimese liikumisel põhineva lavastuse loomiseks. Programmi eesmärgiks on tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele publikule oma iseseisvat karjääri alustavaid tantsukunstnikke ja koreograafe ning nende loomingut.

PREMIERE on üheteistkümne aasta jooksul debüütlavastuste kaudu tutvustanud 30 tantsukunstnikku. Programmis on osalenud Ingrid Mugu, Allar Valge, Sigrid Savi, Keity Pook, Sylvia Köster, Joanna Karoline Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Kadri Sirel, Indrek Kornel, Ruta-Ronja Pakalne, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts (Taul), Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik, Helena Pihel, Sanghoon Lee, Grėtė Šmitaitė, Anni Zupping, Nicole Michalla, Laura Witzleben ja Jana Jacuka.

Kontaktisik:
Triinu Aron
triinu@stl.ee