13. märtsil kell 19.00 esietendub Sõltumatu Tantsu Laval koreograafi ja luuletaja Sveta Grigorjeva uuslavastus „Rebel Body Orchestra”. Lavastus tegeleb mässava-tantsiva kehaga, inimese mässumeelsusega ja sellega, kuidas inimese organism tema vastu mässu tõstab, kui ta justkui tantsutõbiseks jääb. See on poeetiline retk inimmeele ja keha rahutumasse, vastuhakulisemasse ossa, meie loomulikku-loomalikku iseendasse.

Mäss on ühiskonnale omane kriisihetkedel – seda rakendavad indiviidid ka massist eristumiseks ja oma individuaalsuse väljendamiseks näiteks subkultuuride kontekstis. Mässus võib peituda ka positiivne – revolutsiooniline – alge. Mässu teket, selle olemust ja kehalisust uurivas lavastuses lähenevad mässule omapärased ja individuaalsust rõhutavad kunstnikud.

Sõltumatu Tantsu Lava käesoleva hooaja majaresidenti Sveta Grigorjevat on alati peetud (kunstnikuna-luuletajana-inimesena) mässuliseks, aga ta ise ei ole päris täpselt aru saanud, mida see tähendab. Tema lihtsalt on. Nii  küsiski Sveta Grigorjeva endalt ja teistelt uuslavastuse protsessis mida mäss õieti tähendab? Kus see asub, milline see välja peaks nägema? Ja kes on see, kes mässab? Kelle vastu mässatakse? See oli tolle džungliretke esimene samm …
Kas ja kuhu seiklejad pärale jõuavad, saab näha 13. 21. ja 22. märtsil Telliskivi loomelinnakus Sõltumatu Tantsu Laval. 21. märtsi etendusele järgneb ka avatud vestlusring mässumeelsusest, indiviidi rollist ühiskonnas ja subkultuuridest. Piletid eelmüügis Piletilevis.

Töö toob kokku  eriskummalise koosluse: performance-kunstnik Billeneeve, muusik-elukunstnik Florian Wahli, noore tantsija-luuletaja Lill Volmeri ja Sveta Grigorjeva enda. Dramaturgiks on Jürgen Rooste, helimaailmu aitab luua Alvin Raat, lavastuse kunstnik on Arthur Arula ja valguskunstnik Reelika Palk.

Lavastuse väljatoomist toetavad Kultuurkapital, Koidu Seltsimaja residentuur.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi Premiere ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.