Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu korraldatud tantsumaraton toimus 29. detsembril esimest korda ning sai innustust 1930. aastate USA tantsumaratonidest.

Reedel 12 tundi kestnud meeleolukal heategevuslikul tantsumaratonil koguti liikumispuudega inimeste rehabilitatsioonikeskuse külastusteks summa, mis võimaldab liikumispuudega inimestele 50 spetsiaalse rehabilitatsioonikeskuse külastust. Kokku tulnud 37 tantsijast enamik pidas vastu 9 tundi. 12 tundi järjest suutis tantsida 17 osalejat.

tantsumaratonVõitjaks osutus Ilja Zebergs, kes kohtunike hinnangul paistis silma terve maratoni vältel ning kelle mitmekülgne ja efektne liikumine kedagi külmaks ei jätnud. Publiku lemmiku tiitli ja eriauhinna pälvis Marta Vunsh. Lisaks sellele jagati välja mitmeid eriauhindu, sh parima kostüümi, vastupidavuse ja loomingulise liikumise eest. Fotogalerii maratonist asub SIIN.

Esmakordselt toimunud tantsumaratoni korraldamiseks tegi Sõltumatu Tantsu Lava koostööd Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga, pööramaks tähelepanu erivajadustega liikujatele ning tõstmaks ühiskonna teadlikkust tantsust kui solidaarsust loovast loomingulisest väljundist. Avatud ruum tõi kokku väga erinevaid liikujaid- nende seas nii professionaalseid tantsijaid kui ka erivajadustega inimesi. Publik oli oodatud võistlejaid toetama ja sõpradele kaasa elama. Iga pealtvaatajapileti ost tagas 1 erivajadustega inimeste rehabilitatsiooniekskuse külastuse.

Tantsumaratonile aitasid kaasa ka mitmed tuntud DJ-d, kellest igaüks mängis maratonil tund aega muusikat. Meeleolukat õhtut juhtisid Laura Prits ja Helen Sürje.

Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–1930. aastate Ameerika Ühendriikides, kus suure depressiooni ajastul sai tantsimisest vahend raske olevikuhetk unustada. Tänapäeval on see laialt levinud USA ülikoolides heategevusliku üritusena. Sõltumatu Tantsu Lava seisab hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest ning soovib sündmusega tutvustada tantsumaratoni kui kultuurinähtust ning suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuude ja -raskustega inimeste esindamise ja nende õiguste eest seismisega.

Tantsumaratoni toetasid Tallinna linn, Piletilevi, Telliskivi Loomelinnak, Kajego Massöörid, Bambona, Heyday ja Ampstükk.