15. mail kl 20.00 esietendub koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga Kadri Sireli tantsulavastus “Kuidas ehitada aiapäkapikku”, mis seab kahtluse alla ühiskondlikud edasipürgimist õhutavad mõttemustrid ja vaatleb, kuidas need meie langust disainivad. Lavastus küsib, millest koosneb ebaõnnestumine ja keda me selles süüdistada võiksime?

„Kuidas ehitada aiapäkapikku“ toob vaataja sürreaalsesse aeda, kus toimub tavatu ehitustegevus. Loo kangelasteks on kehad, puit, valmiv objekt ja loomulikult salapärane aiapäkapikk, kes kõik elavad ühes aias. Neid juhib üks eesmärk, kuid erinevad agendad. Nendevahelised kokkulepped ja arusaamatused viivad teekonnale, kus on võimalik jälgida läbikukkumist.

Lavastuse narratiiv on koondunud kahe noore koreograafi Kadri Sireli ja Chiara Cenciarini ühise kehakäitumusliku uurimuse ümber. Kadri Sirel on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja Chiara Cenciarini I.D.A Balletiakadeemia Ravennas. Lavastuse liikumiskeel asetab kehad dialoogi puiduga, neid nõnda mõlemaid materjalidena koheldes. Neid üksteisega kohanema pannes luuakse eesmärke, milles on ja ei ole võimalik õnnestuda, et jälgida, millal oleks hoopis targem loobuda.

Etendused Telliskivi Rohelises saalis 15. ja 16. mail kell 20.00 ning 20., 21. ja 22. mail kl 20:00

Idee autor, lavastaja, laval: Kadri Sirel
Kaaskoreograaf, laval: Chiara Cenciarini (Itaalia)
Kunstnik: Helena Keskküla
Lavakujunduse disain ja teostus: Teele Kumm
Helilooja: Endamisi Salamisi
Valguskunstnik: Karolin Tamm
Helitehnik: Karl-Elias Teder
Produtsent: Liisa Liksor
Kaasprodutsent: Sõltumatu Tantsu Lava
Tänud Eesti Kultuurkapital, Telliskivi Loomelinnak ja Viljandi Teatrihoov

Piletid: https://fienta.com/et?title=aiap%C3%A4kapikku&country=ee

Treiler: https://vimeo.com/334606558