Alates 2017. aastast Sõltumatu Tantsu Laval toimunud Tantsumaraton koostöös Eesti Liikumispuudega Inimeste Liiduga lükkub traditsiooniliselt aasta lõpu nädalavahetuselt seekord 2022. aasta juunikuusse.

12 tundi järjest vältava heategevusliku Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning sealjuures tõsta esile ka neid, kel eri põhjustel liikumine raskendatud. Tantsulise vastupidavuse katsumus ja seeläbi liikumise pühitsemine toob ühte saali kõrvuti tantsima nii professionaalsed tantsijad-koreograafid, harrastajad kui ka liikumiseks abivahendit kasutavad liikumishuvilised. Osaleda saab nii konkureeriva võistlejana, vabaosalejana kui ka pealtvaatajana. Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud üles sotsiaalset ja artistlikku aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena.

Ürituse jooksul annetusena kogutud summa läheb liikumisraskustega inimeste toetuseks.

tantsumaraton
Tantsumaraton 2017

Tantsumaratonide hiilgeaeg oli 1920.–30. aastate Ameerika Ühendriikides, mil suure depressiooni ajastul sai tantsimisest vahend raske oleviku unustamiseks. Tänapäeval on see üleilmselt levinud heategevusliku üritusena. Sõltumatu Tantsu Laval toimuva sündmusega tutvustatakse tantsumaratoni kui kultuurinähtust ja soovitakse suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust ühiskonnas. Korraldajad soovivad pöörata tähelepanu liikumisele kui eneseväljenduse ja kunsti vormile, millega saavad tegeleda kõik, olenemata füüsilisest ettevalmistusest või vormist.

Järgmine Tantsumaraton on planeeritud toimuma juunikuus vabas õhus Telliskivi Loomelinnakus. Rohkem infot sündmuse kohta täpsustub uue aasta hakul.

Sõltumatu Tantsu Lava seisab järjepidevalt hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest Eestis. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuudega inimeste õiguste ja kaasamisega ning osutab alates 2015. aastast rehabilitatsiooniteenust puudega lastele ja täiskasvanutele.